ako nastavit firestarter co najlepsie?

Sekcia: Konfigurácia 26.08.2005 | 12:31
lola   Návštevník
Nainstalovala som si firestarter,ale neviem ho nastavit.
    • Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 25.08.2005 | 20:27
      transport   Návštevník
      ja osobne som ten firestarter mal v ubuntu ale nepozdaval sa mi, tak som ho vymenil za programek guarddog, on generuje pravidla pre iptables, je to vlastne klikaci nastroj na vytvorenie iptablov, ktore su priamo v jadre a je dost slusny, vrelo odporucam.
      • Re: Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 25.08.2005 | 22:14
        Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
        no pockat a firestarter nepouziva iptables ?
        • Re: Re: Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 26.08.2005 | 10:37
          lola   Návštevník
          pouziva,ale neviem co mam v firest. nastavit
    • Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 26.08.2005 | 10:42
      jariq   Návštevník
      Uz som to tu raz pisal.. Kasli na klikanie do firestartera a sprav si to sam.. je to velmi jednoduche.. tu mas strucny navod http://www.jariq.sk/index.php?itemid=3
      • Re: Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 26.08.2005 | 11:16
        lola   Návštevník
        skusim to,ale budem mat asi otazky nakolko som lama
        • Re: Re: Re: ako nastavit firestarter co najlepsie? 26.08.2005 | 11:28
          lola   Návštevník
          mam to len neviem ci mam dat pred cestu aj toto - touch,ci nie? a ako zistim,ze mi to ide?
          • Re: Re: Re: Re: ako nastavit firestarter co najlep 26.08.2005 | 12:31
            jariq   Návštevník
            mam to len neviem ci mam dat pred cestu aj toto - touch,ci nie? touch sa pouziva na vytvorenie noveho suboru.. nechapem celkom presne kde ho chces davat.. a ako zistim,ze mi to ide? ako root napises "iptables -L" a vylistuju sa platne pravidla.. overit si to mozes aj tak, ze z ineho pocitaca na sieti oskenujes ten svoj cim skontrolujes otvorene porty.. mozes na to pouzit napriklad nmap - "nmap IP"