e-mail Exchange server pod Linuxom

Sekcia: Konfigurácia 20.04.2006 | 17:13
Avatar potkan AUROX 11.0  Používateľ
V práci využívam MS Exchange server na príjem a odosielanie el. pošty a chcel by som vedieť, či sa to dá rozbehať nejakým spôsobom, programom alebo nastavením aj pod Linuxom. V MSW XP mám Outlook 2000 - je niečo podobné aj v distribúcii Debianu 3.1 (GNOME, KDE) a ako to spraviť. THX.
    • Re: e-mail Exchange server pod Linuxom 25.08.2005 | 13:54
      peter golis   Návštevník
      ano, ak sa nastavi na servri postovy protokol pop3 alebo imap tak s tym nie je problem. imap je lepsi koli moznosti uchovavat adresarovu strukturu posty priamo na servri. tento postovy protokol zvladaju vsetky moderny postovy klienty. ale ak spravca zapol nejaku doplnkovu autorizaciu ktora je ako utajena ficura zo sveta ms, tak ... ale ved za pokus to stoji ;-)
    • Re: e-mail Exchange server pod Linuxom 25.08.2005 | 14:00
      titanik   Návštevník
      mne sa to cez thunderbird nepodarilo rozxodit :(
      • Re: Re: e-mail Exchange server pod Linuxom 25.08.2005 | 14:08
        peter golis   Návštevník
        preco nie? ale pri ex-chandzi je potrebne trafit sa do uzivatelskeho mena. niekedy je to meno@firma.sk, niekedy login\domena. moznosti je vela a zavisia od nalady spravcu (alebo implementatora) exchange.
    • Re: e-mail Exchange server pod Linuxom 13.11.2005 | 19:30
      Avatar potkan AUROX 11.0  Používateľ
      Takže problém ostáva len sa zmenili podmienky. V debiane som to nevedel v žiadnom prípade nastaviť a preto som sa rozhodol zmeniť distribúciu na AUROX 11. V Evolution je modul MS Exchange server ktorý som nainštaloval. Pri konfigurácii účtu mi nejdu nastaviť parametre poštového servra, lebo keď nastavím príjem pošty na MS exchange, neviem nastaviť "URL OWA". Keď dám URL smtp servera, nebrebehne autentizácia. Keď dám POP protokol a včetko riadne nastavím, nevie sa pripojiť na server pre stiahnutie pošty. Už neviem či robím niekde chybu alebo si to vyžaduje nejaké iné nastavenie. Som ako pracovná stanica pripojená na podnikovú LAN so zdielaným prístupom na Internet prostredníctvom Proxy servera. Na Internet sa dostanem bez problémov nastavenia proxy sú v poriadku len tá pošta nechce ísť. K tej autentizácii: V outlooku stačí nastaviť smtp server s neúplnou URL (xx.server.sk) tu vyžaduje odomňa smtp: ... keďtam nedám smtp s dvojbodkou, nepovolí mi autentizáciu.
      • Re: Re: e-mail Exchange server pod Linuxom 20.04.2006 | 17:13
        Coudy   Návštevník
        Mam Ubuntu 6.06 Alfa a mam nainstalovany Evolution s Exchange podporou. Postu si dokazem citat aj posielat. Do kolonky "URL OWA" treba napisat http://nazov_servera. Tak to aspon chodi mne. Avsak, ked mi pride nova posta, tak mi ostatne v mailboxe na servery, nestiahne sa mi lokalne. Pritom som nastavoval stahovat postu kazdu 1 minutu a aj som si zapol na zlozkach na servery kopirovat postu lokalne.