MAC PC LPC

Sekcia: Komunita 27.05.2010 | 19:01
LPCko   Návštevník
Trosku odlahcene. dnes som si vsimol v jednej diskusii ze ako sa ludia rozdeluju na PC a MAC, pricom za PC sa povazuje bezny pocitac s windows, za MAC bezny pocitac s MAC OS. ale ako nazyvat bezny pocitac s linuxom .. zeby elpécéčko :D LPC ?
    • Re: MAC PC LPC 27.05.2010 | 22:54
      Absolutne nespokojny   Návštevník
      Pri 1% podieli na trhu desktopov OS Linux, to je kvapka v mori... Linux useri sa preto vôbec nepočítajú. Veď prečo by sa aj mali, keď sú absolutne nespokojný ako som ja.
      Linux nie je pre desktopy, nikto to nepoužíva, nikto to používať ani nechce. Okrem pár vyšinutých blbcov, ktorí si myslia, že nič lepšie ako Linux nie je
      • Re: MAC PC LPC 29.05.2010 | 11:09
        qwertz   Návštevník
        vrta mi hlavou proc nam to jako "nespokojeny" sdelujete, proc na tomto foru diskutujete a normalne se na linux nevyse.... , asi na tom linuxu neco bude, kdyz ho pouziva "tak malo" uzivatelu pc .. no mozna jsem jen nepochopil vasi nadsazku :)
      • Re: MAC PC LPC 29.05.2010 | 16:39
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ale ked nam sa ta kvapka v mori paci :)
    • Re: MAC PC LPC 28.05.2010 | 01:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Volaj ho jednoducho pracovná stanica. Na autobusovej stanici stojí autobus, na vlakovej stanici stojí vlak. A na dojacej stanici nás podoja.
      • Re: MAC PC LPC 29.06.2010 | 21:24
        Dragon   Návštevník
        Pojmom "pracovná stanica" by sa dal nazvat aj koncentrak, ci gulag. :-D
    • Re: MAC PC LPC 28.05.2010 | 01:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no... linux moze ist na PC aj na MAC... a taktiez mac os x sa da dat na PC a windows na MAC
    • Re: MAC PC LPC 29.06.2010 | 21:21
      Dragon   Návštevník
      Podla mna je nespravne a zavadzajuce povazovat za PC bezny pocitac s Windows.
      U nas sa pojmom "PC" mysli architektura pocitacov (ci procesorov?, nie som isty) zvana IBM PC (vyvinuta, ako inak, firmou IBM). Existuju rozne ine architektury, ako napriklad Macintosh, PowerPC, Sparc ci Alpha.
      So samotnym operacnym systemom to nema vela spolocneho, mozno az to, ze niektore operacne systemy boli priamo vyvinute pre danu architekturu. Napriklad operacny system MacOS (Apple) bol navrhnuty pre architekturu Macintosh, operacny system Solaris (Sun Microsystems) zase pre architekturu Sparc. Toto vsak nevylucvuje pouzitie inych operacnych systemov na danej architekture; zavisi od toho, ci dany OS podporuje danu architekturu alebo nie.
      Skratka PC zanmena "personal computer", v doslovnom preklade z anglictiny "osobny pocitac". Cize ako vyplyva, s operacnym systemom to naozaj ma pramalo spolocne; u nas je architektura IBM PC najpouzivanejsia, preto sa skratka PC ustalila prave pre nu.