Allow Root

Sekcia: Ostatné 07.06.2010 | 15:43
Lukas016   Návštevník
Dobrý deň. Mám problém povoliť prihlasovanie cez Root na ubntu 10.04 na starších verziách som to riešil cez správcu používateľov a skupín lenže v novej verzií sa mi root užívateľ neukazuje. Skúšal som cez terminál pomocou príkazu sudo usermod -U root ho odblokovať ale nejak to nepomohlo. Potom som skúsil ešte sudo usermod --password ........... root po vypísaní príkazu sudo passwd --status root už nemám pri root učte L ale P ale aj tak sa nemôžem cez to meno prihlásiť. Neviete ako to mám rozbehať???
Za odpoveď vopred Ďakujem
    • Re: Allow Root 07.06.2010 | 16:47
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      ahoj.

      BTW, používať/prihlasovať sa ako účet root nie je celkom bezpečné na Linuxe.
      http://blog.ask4itsolutions.com/2010/05/21/login-as-a-root-from-gui-ubuntu-10-04-lts/
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Allow Root 07.06.2010 | 19:05
        lukas016   Návštevník
        Dik. Funguje to. A áno viem, že prihlasovanie cez root neni bezpečné ale to není pre mňa ale pre kamoša čo to chce kvôli ssh neviem síce čo má proti klasickému kontu s administrátorskými právami ale to ja už neriešim. Ešte raz dik za pomoc