Notebook napajanie

Sekcia: Ostatné 07.06.2010 | 22:30
jaja   Návštevník
pokazil sa mi adapter na notebooku:
INPUT: 100-240V~, 50/60Hz 1.5A
OUTPUT: 19V, 4.74A

Zaslanie noveho adaptera (kvoli zaruke) bude trvat cca 2/3 tyzdne. Uvazoval som nad pouzitim ineho adaptera, avsak jeho output je takyto:
OUTPUT: 12V, 3.A

Pokial viem, tak ampere ovplyvnuju akurat tak dobu nabijania baterie, ale neviem ci nebude vadit rozdielna voltaz. Preto teraz otazka:

Mozem tym pokazit notebook alebo baterku?
    • Re: Notebook napajanie 07.06.2010 | 22:38
      jimik   Návštevník
      urcite to tam nepchaj. o 7V menej podla vsetkeho len nebude nabijat, potom naco riskovat
      • Re: Notebook napajanie 08.06.2010 | 00:16
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        suhlasim. co sa tyka nabijania tak to moc nevadi ale ak to nebude ladit s HW (kazdy HW je urceny na urcity prud resp napatie) tak ti pravdepodobne odide doska takze radsej neriskuj :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Notebook napajanie 08.06.2010 | 00:28
      Grawp   Návštevník
      sry, ale tomu "ampere ovplyvnuju akurat tak dobu nabijania baterie" som nepochopil.
      Tie amepere, co je velkost prudu, oznacuju aky velky prud dokaze adapter poskytnut.
      Ak by mal byt odoberany prud vacsi tak:
      1) adapter ho jednucho nedoda a notebook nepojde/bude robit kraviny.
      2) adapter sa vypne .. notebook nepojde takisto
      3) adapter tie ampere predsa len poskytne a onedlho zhori.

      Volty by vadili len keby boli vyssie ... takto ti len nieco nepojde.. (napr nabijanie) .. alebo budes mat nestabilny system.. alebo sa jednoducho nezapne.