velkost pisma pri tlaceni navodu

Sekcia: Ostatné 12.06.2010 | 22:56
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Dufam, ze nasledovny text nikoho nepoburi, kedze suvisi s linuxom len minimalne. Rad by som vedel Vas nazor na velkost a typ pisma pri tlaceni navodu na beznej tlaciarni tak, aby bolo text mozne dobre citat bez potreby lupy a bez nejakeho extra velkeho namahania zraku, a zaroven aby sa toho vela zmestilo.

Skratene povedane: ake najmensie pismo je OK na tlacenie, aby sa dalo bez problemov citat?

Taktiez je vhodnejsie pouzit serif alebo sans-serif, teda petkove alebo bezpetkove pismo? dakujem
    • Re: velkost pisma pri tlaceni navodu 12.06.2010 | 23:06
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Veď si skús vytlačiť niekoľko riadkov s rôznymi veľkosťami. Mne osobne sa v pohode dá čítať aj písmo veľkosti 6pt.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: velkost pisma pri tlaceni navodu 13.06.2010 | 00:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano, suhlasim aj ja to dokazem precitat. no som mlady, a potrebujem nieco navrhnut tak, aby to bez problemov rocny ludia precitali
        • Re: velkost pisma pri tlaceni navodu 13.06.2010 | 01:27
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          No ked som robil babke preklad navodu na pouzitie TV prijimaca, tak som zistil, ze sa osvedcilo pismo velkosit 16-18px. Nepouzivaj kurzivu, pouzi radsej bold.

          Moja babka ma 77 rokov po operacii oci. Pismo pouzi najlepsie Times New Roman alebo nieco ine, co sa da bez problemov citat.
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)