boot usb

Sekcia: Konfigurácia 19.06.2010 | 18:53
pclinuxos   Návštevník
Chcel by som sa opytať či by niekto nevedel ako spravím bootovací usb klúčik na os: pclinuxos 2010?
Raz som inštaloval ubuntu 10.04 na usb klúč rovnako ako na hdd, (spustil som live cd a ako hd na nainstalovanie som zvolil usb kluc)potom som restartoval pc a bios mi pisal cosi ako :cant find boot device tak som musel na tom pc preinstalovat windows.na stranke www.pendrivelinux.com som nasiel universal usb instaler a tam nebola moznost na tento os tak som teda skusil dat try some other linux a ani to neslo.Neviete mi niekto poradit?

    • Re: boot usb 19.06.2010 | 19:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no... a ty chces na tom usb nainstalovany system alebo live system?
      • Re: boot usb 19.06.2010 | 19:23
        riko4628   Návštevník
        system a keby to neslo tak staci live
    • Re: boot usb 19.06.2010 | 23:52
      WlaSaTy   Návštevník
      Skúsil si vybrať ako cieľ zavádzača systému (grub) nech ho nahodí na to USBčko a nie na prvý pevný disk v počítači?

      Ak nie, tak použi radšej slax, ten je optimalizovaný na USB disky.
      • Re: boot usb 20.06.2010 | 01:43
        KrisKo   Návštevník
        S live verziou by nemal byt problem, pozri UNETBOOTIN, ale so systemom nainstalovanym na kluci by mohol byt problem, pretoze by ti to nemuselo bezat na inom stroji. Ked system nainstalujes, on sa optimalizuje podla toho na aky HW je instalovany, tj. zavadzaju sa potrebne moduly, drivere a pod., cize na inom HW potom nemusi fungovat.
        napr. KNOPPIX je distribucia, ktora zistuje HW pri kazdom starte systemu, co sa ale odraza v case potrebnom na start systemu.
        • Re: boot usb 20.06.2010 | 16:39
          Avatar riko4628   Používateľ
          Raz som mal ubuntu a to som si nainstaloval pomocou programu uni. usb installer na stranke www.pendrivelinux.com,spustil som cez bios pracovalo v poriadku,dokonca aj ukladalo data na usb klúč. Bolo to niečo ako systém, pritom to bolo live. Chcel som sa opytať či by sa to nedalo aj s týmto os
    • Re: boot usb 20.06.2010 | 22:14
      sandokan   Návštevník
      na usb by som dal slax--> www.slax.org. Ten usb spravi botovatelne lahko a to spustenim prikazu ale pred tym ho musis rozbalit na usb.