Samsung SGH-Z810 modem

Sekcia: Hardware a Drivery 19.06.2010 | 23:24
Dragon   Návštevník
Podarilo sa mi uspesne rozbehnut modem Samsung SGH-Z810 na systeme Ubuntu 10.04.
Potreboval by som ho vsak rozbehnut aj na Xubuntu (ta ista verzia). Urobim presne to, co na Ubuntu, a ono to v podstate bezi, ale ma to maly hacik - po nejakom case (cca. 1 min) sa pripojenie prosto odpoji a nahodit uz akosi nejde.
Uz parkrat to vyzeralo velmi nadejne, uz som si aj myslel, ze to ide, ale po restarte zase rovnaka situacia. Nema niekto napad, v com by mohol byt problem? Staci akykolvek napad, ci postrcenie nejakym smerom. Piste, prosim, aj ak by to mohla byt blbost, budem vdacny za kazdu myslienku.
    • Re: Samsung SGH-Z810 modem 23.06.2010 | 17:44
      Dragon   Návštevník
      Tuto temu sa mi nepodarilo uspesne vyriesit. Na Ubuntu 10.04 som ho rozbehol, ale iba na svojom stroji. Mam silne podozrenie, ze je to sposobene tym, ze ja mam Lucid Lynx, ku ktoremu som sa prepracoval postupnym upgradom z Intrepid Ibex, kdezto na priatelkynom stroji sa to drbalo aj na Xubuntu aj na Ubuntu Lucid, obe ciste instalacky. Na ubuntuforums.org sa totiz niekto stazoval, ze na Intrepid mu nejaky modem s kartou siel a na Jaunty Jackalope sa to akosi pokazilo.
      Z toho celeho mam pocit, ze pripojenie na net zhadzuju mountujuce sa disky, ktore su vlastne zbytocne. Skusal som vsetko mozne, dokonca aj editovat fstab, ale bez nejakeho ocividneho vysledku. Jediny stav, ako-tak schopny fungovania, ktory som dosiahol, je ten, ze modem je nutne pripojit pred zapnutim PC. Nevelmi sa mi to paci, ale nie je to velka dan za to, ze starsi notebook, ktory bol takmer nepouzitelny s Windows XP (ktory bol k nemu dodavany ako OEM), bude fungovat s Ubuntu celkom plynulo, prihliadnuc k faktu, ze o par mesiacov konci zmluva s providerom a potom pojdem a priatelke vyberiem nejaky poriadny modem, ktory snad bude fungovat lepsie.
      Povazujem tento problem za vyrieseny, lebo uz nemam nervy drbat sa s smejdom od Samsungu.