Zdieľanie netu kubuntu->win7

Sekcia: Konfigurácia 22.06.2010 | 23:26
The Half   Návštevník
Zdravím, nahodil som kubuntu a potreboval by som nastaviť zdieľanie netu do druhého PC s windows7. Z modemu mi ide jeden sieťový kábel do PC s kubuntu a odtiaľ ide ďalší kábel cez druhú sieťovú kartu do PC s windows7. Našiel som iba nejaké staré návody, ktoré nefungovali. Ako to mám nastaviť? Vopred dik
    • Re: Zdieľanie netu kubuntu->win7 24.06.2010 | 11:10
      peto   Návštevník
      Co konkrtene potrebujte urobit?

      Co ukazuje iptables ?

      Poskytuje prilis malo informacii, ako je nastvavene dhcp, ako brana na Windows?

      Ake navody ste pouzili?
    • Re: Zdieľanie netu kubuntu->win7 24.06.2010 | 18:54
      WlaSaTy   Návštevník
      FireStarter ci ine klikatko na firewall ci na nastavenie siete by uz mohol mat moznost nastavenia aj takejto veci, ale nemozem to potvrdit. Nepouzivam klikatka kedze to v nich trva 20x pomalsie taku vec naklikat. Uz len koli tomu, ze musim pohybovat myskou.

      Ja som si vytiahol zopar riadkov z navodu ked mi telefon prestal pracovat s WiFi kartou a tym padom som si poriesil podobny problem. Len som to prepojil rovno cez USB kabel (telefon mi to zniesol) a nesiel som cez fyzicku sietovku. Ale neviem ci je ten navod pouzitelny aj pre zaciatocnika.
    • Re: Zdieľanie netu kubuntu->win7 25.06.2010 | 03:07
      Avatar Grawp   Používateľ
      Na jednoduché návody cez iptables kašli. Ide to ešte jednoduchšie.
      V knetworkmanager (ikonka netu v systray) pridaj new wired connection. Nastav "restrict to interface" na sietovú kartu ktorá ide do Win7PC. A v karte IP Adress nastav "Method" na "Shared". A po uložení otvor opat knetworkmanager, ale už normálne lavým tlačítkom a aktivuj to spojenie.
      • Re: Zdieľanie netu kubuntu->win7 26.07.2010 | 15:33
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Ďakujem za zaujímavý príspevok do diskusie. Chcem poexperimentovať so sieťami v Linuxe na niekoľkých pripojených počítačoch a pohrať so vzájomným zdieľaním súborov medzi Linuxom a Windowsom. Ešte chcem skúsiť pokusne spraviť z jedného počítača server a pohrať sa so vzdialeným prístupom. Zíde sa.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/