modem gt-318ri, problém

Sekcia: Hardware a Drivery 25.06.2010 | 13:10
Avatar Grawp   Používateľ
Mam taky problem. Dodrbal som si firmware na danom modeme tak, ze uz nenabootuje. Neviete niekto ako ho nabootovat cez LAN? (Skusal som tftp, aftp, a aj rescue utilitu z nejakeho d-linku s podobnym cipom, ci si aspon neprdne.) Ktovie ci tam vobec 'odbornici' z Glitelu dali najeky schopny bootloader.
    • Re: modem gt-318ri, problém 27.06.2010 | 14:54
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      No snáď má aspoň JTAG konektor. Ale to sa už bez programátora nezaobíde.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: modem gt-318ri, problém 05.07.2010 | 20:22
        Avatar Grawp   Používateľ
        Ono je to BCM6338 CPU osadený na doske, ktorá je velmi pravdepodobne aj v tomto routeri. Lenže JTAG neni vyvedený.
        Naštastie som tam našiel sériový port.... ktorému samozrejme v gliteli neosadili ani konektor, ani SMD rezistory a kapacitor. To, že to bol sériový port som zistil až potom, čo som chodil po doske s kontaktom pripojeným cez MAX232 ku compu ... kde som mal pustený cat /dev/ttyUSB0 a 115200 bps.
        Je tam CFE bootloader, takže by nemal byť problém. Avšak hodilo by sa vedieť aké SMD rezistory tam na ten UART dať... kvoli ochrane a kvoli tomu že router beži na 3.3V ale do UARTU kŕmim 5V .... momentálne používam 1kΩ .. dal by som 10kΩ, ale neviem aký to má odber... tak poradte, lebo chcem tam dať natrvalo SMD ...