grub menu + hibernacia

Sekcia: Konfigurácia 27.06.2010 | 11:57
xxxx   Návštevník
dobry den - ked som mal svojho casu na stroji opensuse 10.2, bola tam default nainstalovana mala, ale prijemna vychytavka - ked sa stroj prebudzal z hibernacie, neponukal pred startom systemu grub menu, ale priamo tahal hibernacny obraz - existuje nieco podobne aj pre debian, resp. da sa nieco, co to umozni, doinstalovat?
    • Re: grub menu + hibernacia 27.06.2010 | 23:42
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Myslím, že to bolo priamo v hibernačnom skripte. Vlastne to prepisovalo menu.lst .
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: grub menu + hibernacia 28.06.2010 | 10:42
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Podla mna si skor myli suspend s hibernaciou.
        • Re: grub menu + hibernacia 28.06.2010 | 12:58
          KrisKo   Návštevník
          Moze byt, ze si to myli, pretoze pri hibernacii sa obsah pamate RAM ulozi do swapu. Pri zapnuti PC potom system zacne bootovat (cize musi prejst cez grub) a pocas bootovanie pozera do swapu, ci tam nieje ulozeny obraz, ktory by mohol zaviest.
          • Re: grub menu + hibernacia 28.06.2010 | 14:03
            xxxx   Návštevník
            zdravim - nemylim si suspend s hibernaciou - mam na mysli hibernaciu, t.j. ulozenie ramky do swapu - bol som prijemne prekvapeny, ked pri spustani zahibernovaneho stroja sa mi neobjavilo grub menu - je to prakticke a bezpecnejsie
    • Modul je v initrd 28.06.2010 | 15:00
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."