Aky procesor?

Sekcia: Hardware a Drivery 30.08.2005 | 17:36
Avatar phil   Používateľ
Neviem v priebehu polroka si chcem kupit novy comp a neviem co za procak si vybrat za cenu do 8000.Su nove intel pentium dobre?
    • Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 16:22
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Filip, ja by som si kupil len AMD, ale to je moj nazor(no flame ;). Do 8000 toho moc nekupis.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 17:01
      peter golis   Návštevník
      vyber procesora zavisi od jeho predpokladaneho vyuzitia. ale nielen procesor sa takto vybera. takze naco sa bude dany stroj vyuzivat? aka je predpokladana doska? ake su predpokladane pamete? je predpokladany upgrade danej zostavy do troch az piatich rokov? ake tam maju byt disky (ata/sata/pata/scsi)? ono, ked clovek kupi procesor a k nemu ostatny hw co uz nema dostatocny vykon, tak jednoducho tie peniaze vyhodi von oknom. PS.: do 8 tisic? ja by som bral itanium z nejakou aspon 8Mb cache.
      • Re: Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 19:06
        Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
        2 peter golis: neviem ci sa clovek s itaniom vojde do 8 tis :)
        • Re: Re: Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 20:14
          peter golis   Návštevník
          www.ebay.de ked tam clovek vyhlada itanium, tak padne na zadok. nie je to sice 8Mb cache, ale zvazujem upgrade ;-) PS.: ale ja mam specialne naroky na hardware. takze moje poziadavky by nemal bezny konzument preberat za svoje
          • Re: Re: Re: Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 20:46
            Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
            smiem sa spytat co mate za komp, ked idete upgradovat na itanium 2 ? :) Keby nekupujem bike , tak by som isiel na 2x Opteron.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky procesor? 30.08.2005 | 01:45
              peter golis   Návštevník
              no, zatial iba zvazujem ten upgrade. doska mi umoznuje pouzivat dva fyzicke procesory ale chyba mi zatial jeden usmernovac napetia na druhy procesor..
    • Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 18:59
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      no athlon 64 3200+ , winchester, do socketu 939 stoji 6765Sk bez DPH , plus doska cca 4tis a ramky. Chcelo by to vediet, kolko by si vrazil celkovo do kompu , ci chces vsetko nove , alebo napr. disk si nechas zo stareho kompa, a tak. Myslim, ze momentalne su amd dobra kupa
    • Re: Aky procesor? 26.08.2005 | 21:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      flame intel vs amd
      • Re: Re: Aky procesor? 30.08.2005 | 17:36
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Pekný pokus :), ale každý má ten svoj. Niekto tvrí, že Intel je zlý pretože... Naopak niekto tvrdí, že AMD je zlé... Je to kazdého názor tak prosím no FLAME lebo budeme musieť túto diskusiu uzavrieť. Osobne si myslím, že do 8000sk sa dá zohnať AMD Sempron 2000+/Intel Celeron 2.0Ghz, 256MB ram, nejaká strašia grafická karta... Za 8000Sk si nekúpi PC na ktorom mu pobežia všetky najnovšie hry na 1280x1024 pri najvyšších detailoch. Za to sa dá kúpiť len PC do kancelárie na písanie dokumentov, surfovanie po internete, počúvanie hudby...
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte