Problém s grafikou

Sekcia: Hardware a Drivery 22.07.2010 | 22:07
jojo   Návštevník
Ahoj. Som v Linuxe nový a natrafil som na nasledujúci problém:
Mám grafiku ATI Mobility Radeon HD5165 a Kubuntu 10.04
Po inštalácii driveru z http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx mi prestali fungovať efekty ako prepínanie plôch na kocke a vôbec asi väčšina podobných efektov.
V nastaveniach vzhľadu mám napísané, že "kompozícia je dočasne vypnutá" pričom sa nedá zapnúť.
Keď som potom na karte pokročilé zaškrtol "zakázať kontrolu funkcionality" zasa to šlo (aj kompozícia išla zase zapnúť), ale grafika začala sem tam trochu blbnúť (neviem ako to popísať. Robili sa miestami krikľavofarebné štvorce a podobne). Neviete, kde by mohol byť problém a ako sa ho zbaviť? Ďakujem.
    • Re: Problém s grafikou 23.07.2010 | 03:39
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
      skus nainstalovat fglrx driver z repozitarov ubuntu ;)

      takze prv odinstaluj to, co si skusal instalovat rucne
      sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh

      a potom instalujes
      sudo apt-get update
      sudo apt-get install fglrx
      • Re: Problém s grafikou 23.07.2010 | 12:58
        jojo   Návštevník
        Nepomohlo. Naopak teraz mi vo wine hru, ktorú mi pred tým spustilo (aj keď grafika bola hnusná), mi teraz vyplo po úvodnom načítavaní. pozerám v ati catalyst, že mi grafiku rozoznáva ako ATI Mobility Radeon HD 4650 a nie ako 5165, ktorú by som podľa dokumentácie mal mať. Možno to je problém, ale neviem ako ho vyriešiť. Asi ostanem pri win7, kým nebude plná podpora pre moju kartu aj pod Linuxom, inak to pre mňa bohužiaľ nemá moc význam :( (ak je teda problém s podporou mojej grafiky)
        • Re: Problém s grafikou 23.07.2010 | 14:09
          Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
          daj tu vypis z: cat /etc/X11/xorg.conf
          skus spustit, nechaj bezat dva tri sekundy a posli vypis z: glxgears
        • Re: Problém s grafikou 23.07.2010 | 15:16
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.
          HD 5165 bola predtým HD 4650 a líši sa iba pretaktovaním GPU, tak to určenie je v poriadku.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."