Detekcia LPT dd-wrt

Sekcia: Hardware a Drivery 29.07.2010 | 05:33
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Dobry den chcel by som sa spytat ci niekto nema skusenosti z dd-wrt pre routre... Mam taky vecsi problem mam router Asus WL-500g deluxe ma USB port , LPT port... Nahodil som nanho dd-wrt. USB port funguje USB kluc mam moutnu-ty instalujem nanho app vpohode ale problem sa vyskytuje z LPT portom. CHcel by som sa totis z tymto routrom "pohrat" a kedze je nanom aj LPT port bolo by zaujimave ho vyuzit na spinanie roznych veci pripande otacanie WEB camery a tak. Problem nastava v tom ze neviem ci dany LPT port mam detektnuty kedze dany kernel je 2.4.30 a prikaz lspci nefunguje a dmesg nevypise LPT port.... Dalsi problem je v tom ze gcc kompiler nemozem donho nahodit chcel som totis skusit z tejto tejto a hned prvy zdrojovy kod v C som chcel skomprimovat v routri a skusit ho ale kedze gcc tam nemozem nahodit skusil som ho skomprimovat v PC a tak ho tam hodit ale pri spusteni vypisalo chybu

root@DD-WRT:/mmc# ./clm1
./clm1: line 1: syntax error: word unexpected (expecting ")")

teraz len neviem ci ta chyba vznikla preto ze tam nieje gcc kompiler alebo z neakeho ineho dovodu... Lpt port pri pripojeni Led diod pri starte vsetky bliknu a dioda 1 svieti cize javy sa to ze ovladac je a funguje... Ma niekto neake napady ako to rozbehat ? aby som mohol ovladat tento LPT port ? to je jedno akym sposobom... Uz som rozmyslal ze tento LPT port zdielat na sieti pod portom 9001 a takto skusat nanho hadzat instrukcie co a ako ma robit ale problem je v tom ze ma nenapada ani tato moznost ako ju zrealizovat... Za odpoved Dakujem!

    • Re: Detekcia LPT dd-wrt 29.07.2010 | 12:00
      miso   Návštevník
      Skompiloval si to pre spravnu architekturu (MIPSEL) a zlinkoval proti knizniciam z toho routra?
      • Re: Detekcia LPT dd-wrt 29.07.2010 | 14:57
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        No tak to je dobra otazka toto som nekontroloval heh tak si to skontrolujem
        • Re: Detekcia LPT dd-wrt 29.07.2010 | 19:59
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          Hmm urcite som to zle skomprimoval komprimoval som pomocou


          # gcc -Wall -O2 clm3.c -o clm3


          vie mi niekto poradit ako do skomprimovat spravne ? lebo v tomto som zatial iba zaciatocnik co sa tyka komprimovania..
          • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 16:12
            miso   Návštevník
            dd-wrt by malo na tento ucel poskytovat toolchain aj s navodom ako ho pouzit. Skus pohladat na ich strankach, ja osobne pouzivam openwrt takze ti moc neporadim.
            • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 16:17
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              Ja som skusal aj open-wrt a mne sa vzda ze su dost podobne vies mne staci hocaky zachytny bod hoco vidiet ako niekto na uplne inom systeme neico navrhol proste len neaku informaciu.... Inac som zistil ze mi asi chybaju kniznice ktore su potrebne pre beh zdrojevoho kodu... ale kedze to nekomprimujem v AP tak mi nevyhadzovalo ze ake ....
              • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 21:10
                miso   Návštevník
                dd-wrt som osobne nikdy nepouzival ale na zaklade toho co som sa dopocul/docital sa mi openwrt zda na vyvoj vlastneho softvaru vhodnejsie. Pouziva prostredie buildroot u dd-wrt je to udajne divocina. Ako pisem su to informacie z druhej ruky, ja som s openwrt spokojny.

                ad zachytny bod.

                Ak chces skusit openwrt zdrojaky stiahnes prikazom: svn co svn://svn.openwrt.org/openwrt/trunk/ (potrebujes svn)
                dalej sa to ovlada pomocou make menuconfig - konfiguracia a make - kompilacia, pozri si dokumentaciu. Balicky su v trunk/package, na zaciatok si pozri trunk/package/nvram/Makefile je tam uvedene kde sa ukaze v menu, jeho popis, ako sa ma kompilovat atd.. Skus podla neho + dokumentacie + fora spravit vlastny.
                • Re: Detekcia LPT dd-wrt 01.08.2010 | 23:38
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  Ako ja som pre vsetko ale skusal som open-wrt a neviem mne to neako nesedi malo veci je v tom a ako som pozerla tak ani v /dev sa lp0 nenachadza cize mi to vyplyva ze ani LPT port nepozna zas oleg ten lp0 ma takze skusim nieco pohladat ci nieje prikaz na vypisanie ovladacou alebo nieco take a na zaklade toho zistit co treba na detekciu toho lp0 a nasledne to hodit bud do open-wrt alebo dd-wrt ... inac skus si pozriet dd-wrt je to pekne mas v tom kvalitne vela veci ale zas open ma asi lepsiu podporu neviem neskusal som sa z nim este neako extra hrat :) ale dakujem za Odpoved :)
          • RE: Re: Detekcia LPT dd-wrt 13.01.2014 | 20:48
            Avatar coder   Návštevník

            ako chceš niečo taketo robiť ked si mýliš pojem komprimovať a kompilovať?

    • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 16:54
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Firmware http://oleg.wl500g.info/
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 17:16
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Ahoj dakujem za odpoved... Oleg poznam ano on rozpozna lpt port a je hned aj v /dev zatial co pri dd-wrt je v /dev/usb/lp0 .... Ale ide iba oto ze ja ten LPT port chcem voladat ako v PC napriklad vies ako mas ovladanie LPT v PC a dokazes ho konfigurovat tak to by som chcel robit aj na tomto AP ano ono je to trosku nemozne ale ved je to ako PC ma to klasicky cip atlantic len ide oto nahodit spravne aplikacie a spravne napisat zdrojovy kod a nasledne ho skomprimovat a prave toto neviem :( ale ajtak Dakujem za odpoved
        • Re: Detekcia LPT dd-wrt 30.07.2010 | 17:44
          pele   Návštevník
          mozno je problem v tom, ze ten kod komprimujes ;), btw opytaj sa uja g na cross compile, stiahni potrebny toolchain a ides, openwrt aj ddwrt maju slusne forum/wiki kde najdes uzitocne informacie