nejde zvuk

Sekcia: Hardware a Drivery 31.07.2010 | 17:15
Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
mam Mandrivu 2010.1 Free a nejde mi jeden kanal na zvuk karte. Respektive mam zvukovu kartu typu Realtek ALC883 7.1 channel a ide mi len jeden jediny kanal. V KMIXe mam iba jeden posuvnik INTERNAL AUDIO ANALOG STEREO a nic via.
Nieco som aj googlil aj som nasiel, ze treba zmenit konfiguruciu MODELu na "model=3stack-6ch-dig", len tam je ten problem, ze Mandriva 2010 neponuka v konfiguracii moznost editovat MODEL, tak som nasiel, ze to treba v "etc/modprobe.conf" přidat : "options snd-hda-intel model=3stack-6ch-dig". Ale ani toto nepomohlo

tu su zdroje: http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=10501.msg61419#msg61419
http://www.pc-forum.cz/viewtopic.php?f=97&t=46657&start=0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • Re: nejde zvuk 01.08.2010 | 10:14
      trngoe   Návštevník
      v kmixe si daj rozsireny pohlad a pridaj si ine kanaly...
      • Re: nejde zvuk 01.08.2010 | 10:34
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        no lenze nedaju sa pridat tie kanaly, pretoze je tam len jeden
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • Re: nejde zvuk 01.08.2010 | 15:14
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
      tak to vyskusaj rucne, do root shellu zadaj

      $# modprobe snd-hda-intel model=3stack-6ch-dig
      • Re: nejde zvuk 02.08.2010 | 00:05
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        prikaz som zadal, nevyhlasil ziadnu chybu, ale aj po restarte systemu sa nic nezmenilo
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
        • Re: nejde zvuk 02.08.2010 | 02:42
          Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
          to je docasne, zmeny by sa mali prejavit okamzite
          zadaj ten prikaz a vyskusaj sa pohrat s nastaveniami KMixu a nastaveniami zvukoveho vystupu v ovladacom panely KDE, hladaj VYSTUP ZVUKOVEHO ZARIADENIA alebo nieco podobne

          po restarte sa to zmaze, preto sa pouziva napriklad priecinok /etc/modprobe.d/, na trvale pouzitie

          a neviem ci to pomoze ale pridaj sa preistotu do skupiny audio, takze v root shelli zadaj

          $# gpasswd -a vama audio

          vama si zmen za pouzivatelske meno, odhlas sa a znova prihlas
          • Re: nejde zvuk 02.08.2010 | 14:19
            Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
            tak pridal som sa do audio skupiny, aj napisalo pridany, ale stale to nejde mi
            "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
            • Re: nejde zvuk 02.08.2010 | 15:24
              Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
              tak uz mi idu obidva kanaly, chybu som urobil ja, pretoze ma nejako nenapadlo, ze nemam SPDIF I/O. Cize ako model som len dal 3stack-6ch a ide to.
              "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek