počítače na šifrovanie

Sekcia: Komunita 19.09.2010 | 12:42
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Pekny den prajem

zaujala mna (a nie len mna) sprava o predrazenych pocitacoch. pise sa o tom napriklad tu: http://www.sme.sk/c/5552408/obrana-kupila-superdrahe-nepouzitelne-pocitace.html
mna by konkretne zaujimalo - co to musia byt za super stroje za tu cenu? a hlavne, cim sa to odlisuje od uplne beznych pocitacov, ktore sa aj s monitorom daju zohnat za napriklad 500 eur?
    • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:04
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nerozumies tomu. kancelarsky pocitac sa nehodi na sifrovanie.
      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:16
        WlaSaTy   Návštevník
        Myslim ze niektore CPU pre kancelarske pocitace maju akceleratory sifrovania, takze nemas az taku pravdu.

        Mna skor zaujalo ze preco bulvar SME tvrdi nieco o sifrovani ked v poziadavkach bola odolnost voci vplyvom rusenia. Ale, to asi suvisi s viral marketingom kedze citatelia potom vesaju reklamu na domrveny clanok kade tade.
        • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:20
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          narazal som na jeho smiesnu cenu 500 eur za spec. stroj pre tajne sluzby a armadu (okrem beznej administrativy), to je ked sa laik miesa do veci, ktorym nerozumie. a to ze uz niektore bezne cpu maju hw akceleraciu aspon pre aes, to sa snad vie kazdy rozumny clovek vo fachu. takze nemas az taku pravdu.
          • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 14:19
            WlaSaTy   Návštevník
            Vo fachu? No, ja som bol v armade z donutenia.
            • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 14:24
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ???
              • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 18:13
                WlaSaTy   Návštevník
                No. Ja len ze porovnavas kancelarske stroje s armadnymi modelmi. A vravis nieco o fachu. To nemusi robit dobrotu.

                Ale s5 k veci. Otazku je kolko emisii by zadrzalo normalne sasi, nie ta hlinikova kancelarska chobotina. Nepredpokladam ze by bolo treba mat aj protinarazovu upravu do kanclov. To spolu s niektorymi periferiami a pasivnym chladenim moze urobit aj vyssiu cenu.

                Uz sa aj tu zbytocne zavesil Sulinov Viral. Este by tu mohol niekto zalozit politicke forum a pridat otazku preco sa pre zachranarske potreby pocas povodni kupili nizkoponorove clny bez motorov. Chcel by som videt Sulina ako si sadne do bezneho nafukovacieho clna a rozbije motor o bordel ktory nie je vidno v kalnej vode. A potom sa este koli ponoru zasekne o nieco. Aj marihuanu z predvolebnych slubov vypustil.
                • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 19:07
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  aby si vedel o com tocim, precitaj si este raz prispevky, daj si do kopy a potom reaguj (nie vzdy to musi vyjst).
                  • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 20:19
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ano, to som uz davno urobil. Vies sa nejako obhajit?
                    • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 21:14
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      ...
                      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 22:32
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Podporovať Virál Mmarketing pre MV a tvrdiť o iných že tomu nerozumejú, tak to je ozaj prehľadné. Len neviem či to robíš z presvedčenia.
                        • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 22:36
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          chapem, vcera bola sobota, mozno si mal tazky vecer co ma za nasledok nejake straty vo vedeni. ale budiz...
                          • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 22:53
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Chápeš to správne. Včera bola sobota, ale ja som bol doma a neprijímal psychotropné látky ku ktorým sa radí napríklad tvoj alkohol.

                            Odkiaľ máš tento typ účelového balenia informácií?

                            PS.: Myslím že je viac ako na čase zamkúť tento zbytočný politický Viral.
                            • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 22:56
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              nuz, co dodat. alkohol nepijem. blbe co? opat si sa netrafil.

                              ps: ja toto vlakno uzamykat nebudem. nebolo by to objektivne ;)
                              • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:06
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Áno. Ja viem, a na druhú stranu je mi to aj jedno. Mne stačilo pozrieť si nezrelé názory a pokusy.
                                • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:24
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  s nazormi a roznymi pokusmi som si myslel a myslim aj ja.
                  • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 22:56
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahojte.

                    Poprosím Vás, nehádajte sa a už vôbec tak nerobte kvôli tieneným (alebo slabo tieneným) PCs z Ministerstva obrany SR. Veď pre tých, ktorí len trochu tomu rozumejú, je to jasný podvod a práve preto nie je je ani jeden z nás príslušný poradca príslušného ministerstva SR. Páni, Vaša hádka nič nerieši, aj keď máte svojím spôsobom pravdu obaja ,,,,

                    Nech žije KSČ !
                    Ale nie z mojich prachov...
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:14
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Pozri si cenníky priemyselných zariadení a pochopíš kto sa dopustil podvodu a plytvania financiami.

                      A mimochodom, Ja som sa s Borgcube nehádal, len sme sa bavili o tom, čo on povaźuje za jeho "fach". A prečo kadekto živí Šulínov Viral Marketing.
                      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:23
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        wtf? ja nikde nepisem ze to je moj "fach".
                        • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:31
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Prečítaj si tvoj príspevok, ale celý.

                          Pomǒźem Ti trošku:
                          Znalosť ceny za špeciálne zariadenia určené na prácu s dátami podliehajúcimi utajeniu, a potom to o "fachu".
                          • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:33
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            ???
                            nechaj tak, nevadi. snad sa nabuduce zadari lepsie.
                            • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:48
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Máš pravdu. Ak nǎhľad pri odoslaní nepomohol, tak už ani neskôr.
                              • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 23:58
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                dovol, aby som sa pousmial.
                                • Re: počítače na šifrovanie 20.09.2010 | 00:10
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Nech sa páči.
      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 15:25
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to, ze tomu nerozumiem, je aj dovod preco som sa opytal na to ze wo co go vlastne :)
    • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:16
      miso   Návštevník
      A nemas to pri tom clanku napisane? Su tam pridane filtre a tienenie takze napriklad zakladna doska vyzera podobne ako tie v mob. telefonoch. Rovnako su upravene periferie a kable. Maloseriova vyroba, drahe certifiklacne testy, nizsia konkurencia a cena ide hore.
      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:26
        miso   Návštevník
        Len doplnim ze primarnym cielom uprav je znizit mnozstvo vyzarovanej energie a nie zvysit odolnost voci vonkajsiemu ruseniu, ako tvrdi ten co vsetkemu rozumie najlepsie.
      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 15:29
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano, jasne ze maloseriova vyroba atd, no myslim ze ta cena ide fakt vyrazne hore. viac ako by sa zdalo. aj ked sa do toho vobec nerozumiem samozrejme.
    • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 13:54
      Avatar Grawp   Používateľ
      Nič vám nehovorí slovo TEMPEST? Alebo pojmi ako odpočúvanie LVDS, DVI, HMDI ? Alebo priamo nejakého dátového toku na motherboarde? Hoci tie káblové sú lepšie.. majú vačšiu anténu.
      • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 14:42
        miso   Návštevník
        "Nič vám nehovorí slovo TEMPEST? "

        "A nemas to pri tom clanku napisane?"

        BTW: Nevsimol som si ze by si ludom na fore vykal. Takze komu vlastne bola ta otazka adresovana?
        • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 15:42
          Avatar Grawp   Používateľ
          Ospravedlnujem sa. Bola to (zlá) reakcia na Hoferekových smiešnych 500€ a na prípadných ďalších ludí ako on. Malý odstavec pri článku som ani nestihol prečítať, takisto ako borgcube-ove a tvoje (-> miso) komentáre, ktoré to (dúfam) Hoferekovi dosť dobre objasnili.
          • Re: počítače na šifrovanie 19.09.2010 | 15:44
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Hoferek ma aj meno :) a ano, uz to lepsie chapem. nemal som vobec tusenie co sa mysli tymi pocitacmi na sifrovanie. Jedine co ma napadlo ze by mali mat vysoky vykon, teda ak by mali zvladat nejake to komplikovane sifrovanie.