Adaptivny shaping - HTB

Sekcia: Ostatné 22.05.2006 | 14:39
Avatar hotspace debian  Používateľ
Ahojte. Potrebujem vyriesit problem shapingu ma mojej sieti. Pouzivam htb.init skript na shaping. Potreboval by som vyriesit zmenu rychlosti v zavislosti na objeme ci skor druhu stahovanych dat. Pri prehliadani www stranok htb script staci, no v pripade, ze by nastal download velkych suborov ( napr nad 5 MB ), chcel by som aplikovat znizenie rychlosti pre danny download. Danna uprava rychlosti by bola aplikovana len na danny download, prehliadanie www stranok na pozadi toho isteho klienta by fungovalo rychlostou definovanou napr. v htb skripte. Vie ma niekdo nasmerovat na nejaky software, pripadne sposob, ako by som mohol dannu vec riesit. Viem, ze niektory DSL-ISP to vyuzivaju. Na diskusiach som zatial nasiel shaping rieseny bud cbq pripadne htb, no ani jeden z publikovanych sposobov neriesil zmenu rychlosti napr. pri stahovani velkych suborov napr. filmov. Ciastocne to viem riesit pomocou SQUIDu . Ten umoznuje nastavit rychlost pre stahovanie suborov *.zip; *.exe atd., no zavislosti na SQUIDe by som sa chcel vyhnut. Najlepsie, keby existoval nejaky shape demon ktory by to riesil komplexne. Vopred dakujem za radu, pripadne spravne nasmerovanie.
    • Re: Adaptivny shaping - HTB 22.05.2006 | 14:39
      maco   Návštevník
      Neviem preco co chces takto riesit, bud to obmedz spravodlivo podla poctu klentov, nastav nizsie rate. Pripadne este pridaj vacsiu prioritu na http protokol a ostatne znevyhodnit. U mna htb funguje velmi dobre, nie je problem ani ked niekto stahuje vacsie subory, pripadne pouziva niektory download accelator. A hlavne nezabudni shapovat aj upload, dost ludi na to zabuda.