Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti

Sekcia: Konfigurácia 15.10.2010 | 21:00
Milan   Návštevník
Zdravim vas pani a prosim o radu.
Nainstaloval som si k XP aj Ubuntu netbook edition.
Zacalo mi robit problemy bootovanie.
Ked dam restart XP alebo Ubuntu tak nabehne len modra obrazovka.
Riesenie som tu niekde nasiel, ale este som to neodskusal, lebo...
Ked necham netbook chvilu vypnuty (cca 10min.) a potom ho zapnem, tak nabehne pekne bootovanie aj s vyberom OS ktory chcem nabootovat.
Mozno by pomohlo toto, ale nemam odvahu to vyskusat.
http://www.linuxos.sk/forum/19693/index.html
Poradite?
Vopred dakujem
    • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 15.10.2010 | 21:51
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Najprv uveď presný typ tvojho netbooku a verziu Ubuntu ....
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 15.10.2010 | 22:14
        Milan   Návštevník
        Jasne.
        Ubuntu 10.04 netbook edition.
        Netbook Toshiba NB200
        • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 15.10.2010 | 23:18
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Podľa tohoto si s tým už mal problém, tipujem napríklad na "pošahaný" MBR vďaka WindowsXP alebo možno ešte horšie na zavírený MBR, vďaka nekvalitne ošetrenému WinXP atď....

          Jednoducho povedané, keď sa dostaneš do WinXP, musíš si spustiť Možnosť: kontrolu disku+aut. opravu chýb na disku, pri troche štastia sa ti podarí nastaviť pre disk C:\ vo Vlastnostiach--Nástrojoch úplnú kontrolu disku pri následovnom spustení WinXP. Píšeš totiž. že keď necháš "odležať" netbook, tak môžeš štartovať aj do WinXP !!! Ak to nepôjde, musíš na to použiť ORIGINÁLNY inštalačný DVD WinXP !!!

          Ponechávam IBA na teba, či sa nerozhodneš úplne zrušiť WinXP na tom netbooku .....
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 16.10.2010 | 00:24
            Milan   Návštevník
            Ano, bol som to ja ;-)
            Odvtedy to slapalo v pohode, robi mi to len asi tyzden.
            Zavireny asi nebude, davam si na to pozor (avast + antimalware)
            Do xp sa urcite dostanem, to je ok, skusim aj tu kontrolu disku s opravami.
            Originalne dvd asi nepojde, je to predsa len netbook a tie su bez dvd.
            Urobim si bootovacie usb-cko z recovery particie, snad to pojde.
            Vdaka za radu.
            • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 16.10.2010 | 12:11
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              No, stiahni si aj Avira antivír a vyskúšaj Avira nainštalovať a preskenovať potom ten WinXP. ( V Avira musíš mať zapnutú aj kontrolu na rootkits !)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 17.10.2010 | 00:08
                Milan   Návštevník
                Vdaka za radu.
                Avira nasla len 1 chybu v bootovani, takze si urobim to usb, alebo skusim nahodit opravu z recovery particie. Musim si najskor nastudovat manual. Este raz vdaka.
                • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 17.10.2010 | 13:29
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ešte jednu vec, nezabudni s Avira preskenovať aj tú celú Recovery partíciu (zapnutý scan pre rootkits !).
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 19.10.2010 | 16:36
                    Milan   Návštevník
                    Dokoncene, vybavene, slape.
                    Dakujem za rady.
                    • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 19.10.2010 | 17:04
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Poprosím Ťa označiť túto tému za vyriešenú.

                      :-)
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 19.10.2010 | 17:09
                        Milan   Návštevník
                        Velmi rad, este mi prosim ta porad ako.
                      • Re: Problem s bootovanim pri restarte a vypnuti 19.10.2010 | 17:09
                        Milan   Návštevník
                        Velmi rad, este mi prosim ta porad ako.