pasivne ci aktivne chladena grafika?

Sekcia: Hardware a Drivery 22.10.2010 | 15:41
xxxx   Návštevník
akemu chladeniu grafickej karty by ste dali prednost? a preco? rozhodujem sa... normal domaci pocitac, obcas 3D hry... dik...
    • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 22.10.2010 | 16:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      delfinuj 3D hry...

      a ak to ma byt na hry, tak vela zalezi na vybere grafiky. moze byt vykonna pasivna karta i malovykonna aktivna.
      • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 22.10.2010 | 16:20
        xxxx   Návštevník
        zatial mam vyhliadnutu tuto grafiku - koli hlucnosti by som sa priklanal k pasivnej, len mi samozrejme zalezi, aby sa neprehrievala... hry obcas openarena, freedoom, ...
        • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 22.10.2010 | 17:00
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          na take nieco v pohode. ked sa povie 3D hry, vacsinou ma napadne crysis a nieco tomu podobne svojou hardverovou narocnostou.
    • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 22.10.2010 | 21:07
      xxx   Návštevník
      pasiv jedine ak mas dobre odvetravanu skrinu, vyrobca sice moze tvrdit ze to staci, co ale nie je vzdy pravda
      • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 23.10.2010 | 01:00
        xxxx   Návštevník
        mam vetraky na procesore a na zdroji, ktore zabezpecuju cirkulaciu vzduchu v skrini - je to dostatocne, alebo treba mat este samostatny vetrak?
        • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 23.10.2010 | 01:33
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          kde mas ulozenu skatulu? na stole, pod stolom...
          • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 23.10.2010 | 01:36
            xxxx   Návštevník
            pod stolom, ale ma dostatok priestoru na pristup vzduchu...
            • Re: pasivne ci aktivne chladena grafika? 29.10.2010 | 11:30
              Kexo   Návštevník
              Tak ja mam ATI 4850 X2 a zatial sa nestazujem. Je tam vetrak ale nepocujem ho nakolko som ju v linuxe este nikdy nijako nevitazil... :-D Takze stale sa toci len na 10% Ale inak mam skrinu pri stole a jednu stranu odmontovanu. Lepsie to chladi PC ide tichsie Lebo ma lepsi privod vzduchu a nemusia sa tocit ventilatory.

              Napr procak mam cez Bios nastaveny nech pusta vetrak az pri 50C nakolko v Lunexe tam mam stale len 48stupnov tak pokial nezacnem nieco robit a som len na internete tak sa vetrak ani netoci.

              Napajaci zdroj je bezventilatorovy

              Grafika dvojjadrova ma chladice cez pol skrine a ta sa tiez toci len ked volaco robim alebo hram.

              Pri prehliadani internetu je uplne ticho. Ani HDD neblikne...

              Takze tak ... Podla mna najlepsie riesenie VELKY PASIV a na tom este eaj AKTIV keby nieco...