Java+skript v bash/C

Sekcia: Programovanie 03.11.2010 | 23:15
Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
Ahojte, dnes cestou domov zo skoly som premyslal nad jednim programom. Chcel by som sa spitat ci nahodou neviete o nejakej funkcii, rsp. sposobe ako sa da. A ak sa to da, da sa potom z takej funkcie dostat aj nejake vystupne parametre?
    • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 00:07
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      myslis interoperabilitu? lebo z tvojho textu nic nerozumiem, dedukujem len z nadpisu.
    • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 00:15
      toms   Návštevník
      akoze chces spustit z Javy BASH skript?
      • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 09:24
        Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
        presne tak, nemusi to byt priamo Bash skript ale moze to byt napr. nejaky program napisany v C.
        • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 10:02
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          http://www.abclinuxu.cz/clanky/java-native-interface-propojujeme-javu-a-c-cplusplus-1
          • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 12:46
            toms   Návštevník
            Ja myslim, ze hlada skor nieco ako:
            http://www.exampledepot.com/egs/java.lang/Exec.html

            ale to je veelmi zla ukazka
            • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 21:36
              Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
              tak nieco.... Skusim pohladat na googli, a chcel by som sa spitat ci nema niekdo stim skusenosti. Skor ma zaujima jedna vec este ci sa da v Jave zobrazit a nejak pracovat s procesmi co su spustene na PC. Viem ze to v C/C++ ide len by ma zaujimalo ci to aj Java podporuje, ak ano tak potom ako.
              • Re: Java+skript v bash/C 04.11.2010 | 22:08
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                pure java asi toto nepodporuje. mozes volat nejaky program z kodu (exec), ktory ti vrati zoznam procesov (ps, tasklist.exe). ale ci budes mat pravo narabat s procesmi zavisi od bezpecnostnej politiky toho ktoreho systemu.