HW RAID

Sekcia: Hardware a Drivery 07.09.2005 | 12:26
chulo   Návštevník
Dá sa naištalovať linux na SATA RAID Stripe vytvorený s dvoch 80GB sata diskov, keď už na ňom mám vytvorené partície a na nich dva winxp???konkretne mám stiahnutú inštalačku unbutu
    • Re: HW RAID 05.09.2005 | 22:46
      peter golis   Návštevník
      ak sa jedna o skutocny HW raid tak by nemalo zalezat na jeho rozhrani (ata/sata/scsi). ale pre istotu je potrebne sa aj pozriet co je to za radic, vela radicov bolo softwerovych a u nich to bolo inac.
      • Re: Re: HW RAID 06.09.2005 | 10:50
        chulo   Návštevník
        mám túto mb http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Products/Products_GA-7VT600%201394.htm
        • Re: Re: Re: HW RAID 06.09.2005 | 12:04
          gazda   Návštevník
          To je SW raid na urovni BIOS. Aby to chodilo optimalne je nutny driver, ktory zial vyrobca ponuka iba pre windozy. Podobne je to s chipset-mi od Intel, kde juzne mostiky ICH5,6,7 umoznuju postavit SW raid 0,1. Linux ma riesenie pouzitim dmraid. http://linux.yyz.us/sata/faq-sata-raid.html Nakolko je to spolahlive neviem. Najlepsie bude vytvorit SW raid nativne v linuxe ale v tom pripade nie je mozny dual-boot s windozou.
          • Re: Re: Re: Re: HW RAID 06.09.2005 | 12:12
            Avatar chulo Fedora Core  Používateľ
            nj tak dík,asi si budem musieť poriadiť ešte jeden disk na linux:(
            • Re: Re: Re: Re: Re: HW RAID 06.09.2005 | 17:26
              peter golis   Návštevník
              alebo tie disky rozdelit tak aby nebol potrebny raid.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: HW RAID 07.09.2005 | 10:37
                chulo   Návštevník
                to by som musel zmazať všetky dáta na tých diskoch a to nechcem,,ale nevadí už mám druhý ide disk 80gb takže pohoda idem teda skúšať:)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HW RAID 07.09.2005 | 12:26
                  peter golis   Návštevník
                  ono stacilo tie data iba na chvilu odzalohovat niekam inam, rozpojit a zrusit raid, vytvorit oblasti diskov podla uvazenia, nainstalovat system(y) a vratit uzivatelske data. ale pre windows by to vyzadovalo nainstalovat aj vsetky ostatne aplikacie koli ich vezbam do WINDIR/SYSTEM32 a registrom. pri linuxe je to jednoduchsie, staci preklopit data na novy disk, nahodit boot manager popripade aj s upravenym zavadzacom, upravit /etc/fsab. ale to nie je preinstalacia, to je len zmena konfiguracie.