Dell Vostro 1710, blika externy monitor

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2010 | 22:42
Avatar dash Gentoo  Používateľ
Zdravim,
som vlastnikom notebooku Dell Vostro 1710, viac o notebooku tu http://www.dell.com/us/en/dfb/notebooks/vostronb_1710/pd.aspx?refid=vostronb_1710&s=dfb&cs=28

A ked pripojim k notebooku akykolvek externy monitor, tak blika. Charakterizoval by som to ako vlnenie pri urcitej farbe. Cim viac hybem oknami, resp. cim viac sa nieco na obrazovke deje, tym viac monitor blika. Ak odpojim napajanie notebooku blikanie vzdy prestane (teda notebook ide na baterku). (jedna sa iba o externy monitor)

Co som vsetko skusil?
1. Dell Next Business day - vymena zakladovej dosky (na zakladovej doske je aj nvidia graficka karta)
2. Dell Next Business day - vymena adaptera
3. Windows - genericky driver, driver od nvidie
4. Linux - genericky driver, driver od nvidie, driver od distribucie Gentoo
5. Vysoko tieneny VGA kabel
6. Vysoko tienena zastrcka s pozlatenymi konektormi (ochrana electromagnetic interference EMI, radio frequenci interference RFI)
7. Reklamacia monitora (nakoniec som zistil, ze mi to robi na kazdom monitore)
8. Iny monitor - stale to iste spravanie, tieto monitory som testoval na inych pocitacoch, kde fungovali spravne
9. Rozne zastrcky/zasuvky v byte, aj uplne ine mesto :) test zatazenych/nezatazenych zastrciek
10. Vsetky elektricke vedenia okolo rozmotane, roztahane po celej izbe

Co som si vsimol?
Mame 2 pocitace vedla seba (jeden z nich moj Dell), no a zdielam pre tieto 2 pocitace jeden jack kabel rozdvojeny pre zvuk. Omylom som oba kable zapojil naraz, vsetko fungovalo zatial OK. No ten druhy pocitac pouziva kolega a ked prisiel k PC zacal mu blikat monitor. To znamena, ze ak jackom prepojim obe zakladove dosky, tak monitor blika u kolegu. Cize predpokladam, ze v celej doske je nejaky nechceny prud?

Co si myslite? Co by ste skusili?

Podla mojho nazoru, po pripojeni adaptera sa zapne nejaky komponent mimo dosky (napr. CD-ROM, ktory sa pri baterke nezapne, lebo setri energiu) a ten dodava naspat do dosky jemny elektricky prud, ktory sposobuje blikanie.

Ked si najdem cas, budem opat volat do Dellu, kedy to bude, netusim, treba na to aspon pol dna :(

Vdaka za nazor.
    • Re: Dell Vostro 1710, blika externy monitor 21.11.2010 | 02:30
      miso   Návštevník
      Asi zemna sliucka. Na kazdej privodnej snure/zasuvke dojde k inemu ubytku napatia a ked pripojis monitor/audio jack zacnu tienenim/zemou tiect vyrovnavacie prudy ktore sposobuju rusenie. Adapter ma trojvodicovu snuru? Niekedy pomoze zapojit oba spotrebice do rovnakej zasuvky, niekedy treba zemnu slucku prerusit pre frekvencie <50Hz vradenim kondenzatora.
      • Re: Dell Vostro 1710, blika externy monitor 21.11.2010 | 14:28
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        Ano je to zemna slucka, pouzil som dvojzilovy napajaci kabel zo zasuvky do adapteru a problem zmizol :) vdaka, teraz uz len zavolat do Dellu a pockat si na novy adapter :P
        • Re: Dell Vostro 1710, blika externy monitor 26.11.2010 | 13:27
          miso   Návštevník
          Zijes este? Neviem ako si to presne spravil, ale ak vyrobca k tomu zdroju taky kabel nedodava original, tak riskujes uraz el. prudom. Nenadarmo su aj tie konektory spravene tak aby sa pri pripajani/odpajani ochranny vodic priojil ako prvy resp. odpojil ako posledny.