nekonečné načítavanie stránok

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2010 | 11:34
Martin   Návštevník
Posledných pár dní mám veľký problém s načítavanm väčšiny stránok.
Stránka sa načítava aj 15 minút a stále sa nič nezobrazuje, alebo sa načíta jeden obrázok z podkladu a inak sa kurzor len vrtí naprázdno. Len niekoľko málo stránok sa mi načíta bez problémov.

V stredu poobede bolo ešte všetko v poriadku, ale večer mi úplne padol Wi-fi internet. Zavolal som poskytovateľa, ten mi síce internet sprevádzkoval, ale aj tak to blbne.

V starom počítači mám Mandrivu 2008 (novšia tam už má problémy), v notebooku mám Mandrivu 2010, aj na nej doteraz išlo načítavanie bez problémov. Vyskúšal som aj Live CD Debian Lenny, aj Fedoru 11, aj OpenSuSE 11.2, všade majú problém tie isté stránky.

Zaujímavé ale je, že sťahovanie súborov ide ako blesk (90 - 120 KB/s pri mojom pripojení) a ešte zaujímavejšie je, že keď poskytovateľ pripojil u mňa doma svoj notebook s Windows, všetky stránky sa načítavali absolútne bez problémov. Problém má len Linux, a to tak nainštalovaný ako aj Live CD.
Skúšal som všetky prehliadače spustiť aj cez konzolu, ale nebol v nej žiadny výpis.

Pozrel som si Errata pre Mandrivu 2008 aj pre 2010, všetko, čo sa tam písalo o problémoch s načítavaním, som ponastavoval a editoval, ale nepomohlo to.

Ešte aj okienko, do ktorého teraz vpisujem túto tému, som lovil asi 5 minút, kým sa mi vôbec načítalo.

Teraz poobede chcem ísť s notebookom za kamarátom, ktorý má toho istého poskytovateľa a vyskúšať, ako to pôjde uňho.

Poradí niekto ako postupovať pri hľadaní problému? Alebo má niekto nejaký nápad, prípadne podobnú skúsenosť?
    • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 12:02
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      mas vypnute IPv6 ???
      Slackware
      • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 12:20
        Martin   Návštevník
        Mám, podľa návodu v Errata pre MDV 2010.
        • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 13:45
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          len pre istotu:

          otvor Firefox, namiesto adresy webu zadaj about:config
          daj si vyhladat : network.dns.disableIPv6 a hodnotu zmen na true
          potom skus restartovat Firefox a pozri sa ci ti tie stranky idu, alebo nie
          Slackware
          • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 16:04
            Martin   Návštevník
            Nepomohlo, a okrem toho IPv6 mám nastavené na true už v /etc/modprobe.conf, podľa Errata pre MDV 2008 (v starom počítači), pre celý systém.
            Problémy s nekonečným načítavaním mám v každom prehliadači, (Konqueror, Firefox 2.0 z RPM pre MDV 2008, Firefox 3.5 inštalovaný z archívu - nie ako RPM, Opera, SeaMonkey, Midori), ako-tak najlepšie z toho vychádza Opera.
            • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 16:09
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ja som mal uplne ten isty problem, ale nie na Linuxe ale na OpenBSD ( co je de-facto BSD, nie Linux ).. Pomohlo, ked som vymenil OpenBSD za Debian Squeeze :/
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 16:30
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Urobil si to takto podľa Errata?:

      If you experience sluggish response on the Internet, especially when browsing web sites, or if installing Firefox add-ons fails or stalls (see this), and you cannot find an apparent reason for this then you should try disabling IPv6. To do this, left-click the net_applet icon in the system tray this will open the Network Center, now open Advanced Settings and check Disable IPv6, then click OK and restart the system. (You can also reach the Network Center by opening the Mandriva Control Center > Network & Internet > Network Center).
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 16:33
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: nekonečné načítavanie stránok 28.11.2010 | 16:54
      Martin   Návštevník
      Práve teraz som u kamaráta, ktorý má toho istého poskytovateľa ako ja a uňho mi to funguje absolútne bez problémov, takže problém bude zjavne mimo mňa a mojej techniky.
      A z toho logicky vyplýva, že to treba riešiť s poskytovateľom a vyžiadať si novú anténu alebo router.
      Ďakujem všetkým zúčastneným za snahu pomôcť :)