Cyrix a vyuzitie

Sekcia: Ostatné 28.11.2010 | 16:39
majlou   Návštevník
Caute, doma sa mi vala tenky klient od sun-u.
Vykon cpu 255Mhz , CF karta HDD,128Mb RAM,2x LAN
Premyslam naco to vyuzit. server,firewall,nas-ko mam......A docela vetsiu spotrebu to ma cca 30-40W.

    • Re: Cyrix a vyuzitie 28.11.2010 | 18:38
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj. Vyuzit to mozes na to, na co to bolo povodne urcene kedze ostatne veci uz mas. Ako terminal. Ale, filmy sana tom asi nebudu dat pozerat. Jednoducho sa to zapne, a nejaka navsteva si bude moct pozriet postu, noviny a tak ... Teda, pokial neplanujes mat nejaku vypoctovu farmu, ale to by si mal takych terminalov viacej. Nemas fotku toho stroja?
      • Re: Cyrix a vyuzitie 28.11.2010 | 19:41
        majlou   Návštevník
        Cau, P.G? cca. pred 2 rokmi som ty pisal emailom....mal si o to zaujem :D
        National Semiconductor Geode GX1, 233 MHz
        
            * MediaGX-derived core
            * 0.18 µm CMOS
            * 200 - 333 MHz
            * 1.6 - 2.2 V core
            * 16 kB (16 KiB) L1 cache
            * 0.8 W - 1.2 W typical
            * SDRAM memory 111 MHz
            * CS5530A companion chip
            * 85 Hz VGA refresh rate
        
        National Semiconductor/AMD SC1100 is based on the Cyrix GX1 core and the CS5530 support chip.
        

        Mal som tam strceneho IPCop. Ale zdalo sa mi to zbytocne...server ma iptables a fw na routri
        • Re: Cyrix a vyuzitie 28.11.2010 | 20:01
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj. Nieco si matne spominam, ale myslim ze mi islo o CPU ktore malo v sebe krypto akcelerator. A tym Geode 1 urcite nie je. Mimochodom, to kryptovanie dalo AMD az do Geode tretej generacie. Ten stroj s Via este mas?

          Terminal bez akceleracie sa da vyuzit napriklad na kiosk alebo pre mladsieho surodenca ci decko, aby sa clovek nebil o pocitac. Myslim, ze kategoria Bazar sa uz pripravuje.
          • Re: Cyrix a vyuzitie 28.11.2010 | 20:24
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Off Topic:

            Ano, kategoriu 'Bazar' uz pripravujeme..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people