padá mi systém

Sekcia: Konfigurácia 11.12.2010 | 14:06
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
ľudia prosím Vás, už druhý krát sa stretám s tou istou chybou. Už som raz koli tomu preinštaloval systém a prišiel o dáta, nerád by som to absolvoval znovu. Dá sa to nejak zachrániť? Pri nabiehaní mintu mi vyhlási toto. Could not update ICE authority file/home/imr/.iceauthority. There is problem with the configuration server (/usr/lib/libconf 2-4/gconf-sanity-check-2exited with status 256) Fakt neviem čo to znamena, ale skrátka to nefunguje. Po prihlásení vypíše chyby panelov gnome, keď to všetko potváram, na panely nemám nič, ani menu.
    • Re: padá mi systém 11.12.2010 | 14:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      skus nam napisat ake ma .iceauthority pristupove prava.
      • Re: padá mi systém 11.12.2010 | 14:32
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        Stano, rád, ale neviem ako to mám zistiť.
    • Re: padá mi systém 11.12.2010 | 19:17
      gogo   Návštevník
      ctrl+alt+F1. Tam sa prihlas a si v command line. Skus vymazat ten adresar, skusil by som urobit noveho usera ze ci to je globalny problem alebo len moj.
    • Re: padá mi systém 11.12.2010 | 21:42
      Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
      staci v adresary /home/"uzivatel" zmazat subor .ICEauthority To iste robilo aj mne v Ubuntu a vymazanim sa to odstranilo. Niekolko krat som to musel mazat, vzdy po cca 4-5 zapnutiach PC a potom som presiel na PCLinuxOS :)
    • Re: padá mi systém 11.12.2010 | 22:57
      Avatar peter s.   Používateľ
      Tu som našiel takéto riešenie:

      try to change the permission of /tmp to 777.
      ( e.g. put "tmpfs /tmp tmpfs mode=1777 0 0" or somethinge like that to your fstab. mode=1777 sets the permission.)

      Prípadne si môžeš prečítať celý thread...