linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia

Sekcia: Konfigurácia 13.12.2010 | 23:09
Avatar des123   Používateľ
zdravim moj problem spociva v tom ze system mi vzdy nabehne s maximalnym rozlisenim monitora . vzdy po nabootovani si musim nastavit vlastne rozlisenie . nevie mi niekto poradit ako to nastavit raz a nastalo ?
dakujem
    • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 13.12.2010 | 23:28
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      upravit xorg.conf
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 13.12.2010 | 23:45
        Avatar des123   Používateľ
        mc mi nenasiel xorg.conf
    • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 13.12.2010 | 23:45
      WlaSaTy   Návštevník
      Prostredie gnome má grandr, lxde má lxrandr. Neviem či má aj kde niečo podobné pre nastavenie výberu rozlíšenia, ale asi áno. Cchceš to už pri logíne aleboaž pri tvojej ploche?
      • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 13.12.2010 | 23:52
        Avatar des123   Používateľ
        staci mi to az na ploche
        • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 14.12.2010 | 00:57
          WlaSaTy   Návštevník
          No, a nedá sa to tam niekde naklikať, niekde okolo nastavení systému / obrazovky?

          Ak nie, tak použi riadkového klienta xrandr a daj to niekam do autostart-u.
          • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 14.12.2010 | 21:41
            Avatar des123   Používateľ
            da sa to naklikat . len po zapnuti pc mi kde nabehne v maximalnom rozliseni
            • Re: linux mint kde 9 problem s nastavenim rozlisenia 14.12.2010 | 22:43
              WlaSaTy   Návštevník
              Graficke prostredie KDE ma applet pre systemovu konfiguraciu. Predpoklamam, ze fi tonastavoval v nom a ajtak to robi problemy. Takze skus povedat co rozumies pod pojmom "kde", ci to nie je nahodou grub este pred startovacim teplomerom.