Inštalácia

Sekcia: Konfigurácia 17.12.2010 | 17:35
Jojo   Návštevník
Dobry den,
potreboval by som radu, ako nainstalovat software, a nenasiel som ho v repozitari.

mam OS - LINUX - SALIX OS
Existuje nejaky prikaz, alebo co mam spravit s balikom, ak ho stiahnem ?

Vopred dakujem za odpovede.
    • Re: Inštalácia 17.12.2010 | 18:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak nepovies co chces nainstalovat, tak Ti moc neporadime...
      • Re: Inštalácia 17.12.2010 | 18:42
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ak nepovies co chces nainstalovat, tak Ti neporadi Stano..

        Salix je zalozeny na Slackware linuxe. Ak tvoj soft nie je dostupny pre Slackware resp. Salix, nastava cas kompilacie..

        Stiahnut zdrojaky programu, ( .tgz / .tar.gz / .bz2 alebo iny archiv ), rozbalit, v zlozke nasledne pozriet obsah suboru INSTALL, alebo ( vo vacsine pripadov ) spustit:
        ./configure
        make
        make install
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Inštalácia 18.12.2010 | 11:32
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          miesto make install by som radsej doporucil checkinstall, ktory vytvori regularny balicek. lepsie sa to bude odinstalovavat.
      • Re: Inštalácia 17.12.2010 | 18:44
        Jojo   Návštevník
        Ide o empathy, alebo neco ine, cez co sa da pripojit na Facebook, alebo neco ine, aby som sa ale mohol spojit s ludmi na skype.

        A este jedna otazka, ako mozem vymazat šetriče obrazovky, iba niektorre. mam si namahavo prechadzat pojednom priecinky, alebo existuj nejaka pomôcka, aby som sa dostal k miestu ulozenia ?
        • Re: Inštalácia 18.12.2010 | 01:42
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pidgin, ktory mas predinstalovany, dokaze pisat na icq/xmpp a aj facebook, po doinstalovani pluginu.

          na skype mozes pouzit skype, pidgin (no musis v tomto pripade zase skype instalovat) alebo web imo.im, co mozes pouzivat bez instalacie nejakeho softveru.
          • Re: Inštalácia 18.12.2010 | 13:02
            jojo   Návštevník
            Dakujem za odpovede......