Vertikalna Sinchronizacia

Sekcia: Hardware a Drivery 17.12.2010 | 19:24
Avatar default Debian  Používateľ
Mam NVIDIA Geforce 9800 GT
mal som standardny ovladac a neskor som aj stiahol s nvidie originalny a naisltaloval ho, no vertikalna sinchronizacia je aj tak nanic ci vo filmoch ,hrach alebo aj okna s tym maju problem, v nastaveniach som nenasiel ze by hu slo zapnut , ak vie dakdo tak prosim poradte ako to zapnut alebo nejak inak sprovoznit
R.K
    • Re: Vertikalna Sinchronizacia 17.12.2010 | 19:36
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Pokusim sa popisat tvoj problem lepsie:

      Ma zapnute efekty, ma Nvidiu GeForce 9800 GT ( 1 GB ) - takze by to mala zvladat..
      Neinstaloval vsak driver, tak som mu odporucil, nech ho stiahne a nainstaluje podla navodu na http://dushan888.wordpress.com.... Vraj vsetko zbehlo ako malo, ( comu neverim vzhladom na Radovanove znalosti ) a po prihlaseni problem pretrvava.

      Pojmom vertikalna synchronizacia oznacuje to, ze mu okna za sebou nechavaju "tiene" a video sa neprehrava korektne.

      Predpokladam, ze stale pouziva `nv` driver miesto driveru `nvidia`.

      Pokial mu viete nejako pomoct, tak mu pomozte - nasmerujte ho. Ja na to uz nemam cas.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Vertikalna Sinchronizacia 18.12.2010 | 12:12
        WlaSaTy   Návštevník
        Bez tych dvoch logov mozeme len vyskusat ci sa Linux bude chovat deterministicky.
        • Re: Vertikalna Sinchronizacia 28.12.2010 | 19:40
          Avatar default Debian  Používateľ
          Dnes sa mi to podarilo urobiť a tak prinášam návod. Treba mať aktivovaný Compiz , chodte do Predvoľby/Správca nastavení Compiz/Všeobecné nastavenia/Display Settings/ a tu je dole, že Synchronizovať pri Vblank, to zaškrtnite. teraz sa každá časť jedného okna synchronizuje, takže nebude predbiehať vrchnejšia časť spodnejšiu a podobne. A myslím, že treba mam nainštalované správne ovládače. Nie tie predvolené, ale presné podla grafiky. Mne na Ubuntu 10.10 mi ponúklo Akcelerovaný Ovládač kariet Nvidia a na tom mi to beží. Poznámka: treba mať nainštalované: "Správca nastavení compiz".
          R.K