debian mrzne

Sekcia: Hardware a Drivery 18.12.2010 | 15:20
jano   Návštevník
Ahojte.
Už dlhší čas mám taký problém so zamŕzaním pc. Niekedy vydrží bežať aj celý deň a niekedy povedzme po 3-4 hodinách zamrzne.

Beží na ňom Debian lenny i386 a systém pravidelne aktualizujem.
Zbehol som fsck na všetkých partíciách a všetko je v pohode.
Memtest bežal asi 2 hodiny a žiadne chyby nenašiel.
Teplota pevných diskov 30-35 stupňov, CPU 35-40 stupňov, takže myslím, že prehrievaním to nebude.

Po zamrznutí som pripojil monitor,žiaden kernel napnic,žiadne blikanie lediek na klávesnici, konzola tty1 kurzor bliká, ale žiadne reakcie ani ctrl alt del nič. Už len tvrdý reset.

Už som tam vymieňal obe sieťovky,grafiku,cpu,zdroj,ramky, Okrem Hdd a MB všetko.

    • Re: debian mrzne 18.12.2010 | 23:55
      Avatar peter s.   Používateľ
      Ak ho maš na sieti - odpoveda na ping? pripojenie cez ssh?

      /var/log/messages resp. iný log súbor neuvádza niečo podozrivé? Nemusí byť nevyhnutne v čase tesne pred zamrznutím...

      Vlastne ako ho používaš a ako zistíš zamrznutie?
      • Re: debian mrzne 19.12.2010 | 00:56
        jano   Návštevník
        Áno je to server na lokálnej sieti.

        Väčšinou som naň zapojený cez ssh, keď sa to stane a pravdaže ssh spojenie prestane reagovať. Skúšam ping a ten nejde. Skúšam sa znovu zapojiť cez ssh a nejde. Potom naň pripojím monitor a klávesnicu, či náhodou niečo nestihol vypísať a žiaden kernel napnic nestihol vypísať, žiadne blikanie lediek na klávesnici a konzola tty1 kurzor bliká, ale žiadne reakcie ani ctrl alt del nič. Už len tvrdý reset.

        Práve, že nie nič podozrivé, logy som celé prebŕľal a nič som nenašiel. Potom sem môžem tie logy, aspoň tie posledné pastnúť, keď sa to znovu zopakuje.

        Je používaný ako server: DHCP server; poskytuje internet pre lokálnu sieť pomocou MASQUERADE + firewall;DNS server;WEB server; SAMBA server; TS server; a užívatelia si môžu spustiť vlastné servisy, ktoré sa im štartujú v screen.
        • Re: debian mrzne 19.12.2010 | 01:15
          Avatar peter s.   Používateľ
          Z toho čo si tu písal sa fakt nedá ani len tipovať o čo ide... možno tie logy niečo prezradia...