VIA UniChrome

Sekcia: Hardware a Drivery 20.12.2010 | 16:11
mtrici   Návštevník
pod ubuntu 10.10 mi po instalacii via proprietarneho univerzalneho ovladaca pise toto pri nabiehani Xserveru:
dlopen: /usr/lib/xorg/modules/drivers/via_drv.so: undefined symbol: miEmptyData
(EE) Failed to load /usr/lib/xorg/modules/drivers/via_drv.so

a ani s vesa driverom mi nechce ist fullscreen v browsery, hodi sa len biela obrazovka+zvuk
openchrome som uz skusal
neviete niekto poradit?
dakujem
    • Re: VIA UniChrome 20.12.2010 | 17:17
      WlaSaTy   Návštevník
      Ten ovládač máš z repozitárov Ubuntu? Myslím že sa tam nejaké ovládače pre grafiky VIA vyskytovali aj od prírody.
      • Re: VIA UniChrome 20.12.2010 | 19:28
        mtrici   Návštevník
        je to original binarka z linux.via.com.tw, tie nativne som skusal a bezvysledne
        • Re: VIA UniChrome 20.12.2010 | 19:35
          mtrici   Návštevník
          teda ten nativny je openchrome a sice Xka nabehnu ale v chrome, opere etc je biela obrazovka pri fullscreen, no a vesa sice pusti fullscreen ale strasne to seka a tak.., pricom tento chipset by mal zvladnut HD720p(??)
          • Re: VIA UniChrome 20.12.2010 | 19:54
            WlaSaTy   Návštevník
            Ta binarka je pre stare XWindows, preto sa neda natiahnut.

            Inak, ovladacov pre VIA grafiky bolo AFAIK viacej. Pri LiveCD to robilo to iste? Pretoze podla opisu sa to chova ako keby sa to preplo naspet na VESA alebo frame buffer kedze to asi nevedelo robit s povodne nainstalovanymi kniznicami obsluhujucimi akceleraciu pre dany ovladac..
            • Re: VIA UniChrome 20.12.2010 | 20:04
              mtrici   Návštevník
              zistil som ze pod 10.04 ma ten oficialny driver fungovat, tak idem skusit downgrade