Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa

Sekcia: Konfigurácia 30.12.2010 | 15:48
Martin   Návštevník
Zdravím, na notebooku mám nainštalovaný debian s LXDE, mám vytvorených dvoch užívateľov, a každému užívateľovi potrebujem nastaviť iné rozloženie klávesnice (sk,en).
Som si istý že sa to nejako dá, no zatiaľ som neprišiel na nič lepšie ako setxkbmap sk Stačilo by aj keby sa nastavilo aby sa tento príkaz spúšťal vždy po prihlásení, no nejak som nikde nevypátral v akom formáte má byť *.desktop súbor v ~/.config/autostart (samotné "Exec=setxkbmap sk" nefungovalo).
Nejaká rada?
    • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 30.12.2010 | 16:34
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      uloz to do ~/.xinitrc

      normalne ako

      setxkbmap sk
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 30.12.2010 | 16:58
        Martin   Návštevník
        No defaultne tu ~/.xinitrc nieje touch .xinitrc
        echo "setxkbmap sk" > .xinitrc
        chmod 755 .xinitrc
        nepomohlo, po odhlásení/prihlásení klávesnica stále ostáva en
        • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 30.12.2010 | 18:11
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          If X is started from a graphical login screen then chances are that .xsession will be your startup file.
          .xinitrc is used when you manually start Xusing summat like startx.
          So have a nose for .xsession and edit that.

          V skratke: Ak startujes z grafickeho prostredia, spusta to .xsession, ak za pomoci prikazu startx, spusta to .xinitrc..

          mv .xinitrc .xsession
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 30.12.2010 | 19:34
            Martin   Návštevník
            "less /home/user1/.xsession"
            setxkbmap sk
            No keď sa pokúsim prihlásiť ako user1, privíta ma táto milá hláška:
            Vaša relácia trvala menej ako 10 sekúnd. Ak ste sa sami neodhlásili, možno to znamená, že máte nejaký problém s inštaláciou, alebo máte nedostatok miesta na disku. Skúste sa prihlásiť pomocou niektorej zo záchranných relácii, či sa vám nepodarí problém vyriešiť.
            Taktiež ma to odkazuje aby som si pozrel "~/.xsession-errors". Z druhého účtu sa mi dá aj naďalej bezproblémov prihlásiť, takže chyba bude určite niekde okolo ~/.xsession.
            "less /home/user1/.xsession-errors" mi teda moc nepomohol:
            /etc/gdm/Xsession: Beginning session setup...
            Pekné by bolo aj keby niekdo poradil nejaký "normálny" spôsob ako by sa mala nastaviť klávesnica pre každého užívateľa zvlášť. Tento spôsob síce môže fungovať, no zatiaľ vytvára viac problémov než riešení :)
    • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 03.01.2011 | 22:44
      Avatar peter s.   Používateľ
      .config/openbox/autostart.sh

      je to shellovský skript, teda stačí riadok s setxkbmap sk

      sám mam v tomto skripte kopu "blbostí", a podľa potreby a uváženia odporučam na konci jednotlivých príkazov dať &
      • Re: Samostatné rozloženie klávesnice pre každého užívateľa 04.01.2011 | 14:02
        Martin   Návštevník
        Cez ten autostart a správne nastavený *.desktop súbor to funguje, čím by bol problém sčasti vyriešený. Stále by ma zaujímalo ako by sa to rozloženie malo nastavovať nejakým na to určeným spôsobom.

        V .config/openbox/ nebol súbor autostart.sh, vytvoriť ho a pridať doň záznam "setxkbmap sk" nemalo žiadny efekt. Ale to už je teraz jedno.