Nokia BH 504 a Fedora 14

Sekcia: Hardware a Drivery 16.01.2011 | 01:27
Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
Zdravim, mate niekto skúsenost s pripojenim bluetooth sluchadiel Nokia BH 504 s Fedorou? mne ich totiž bluetooth nevie nájsť , ale telefon, Nokiu 5800XM, mi najde.
dik
    • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 16.01.2011 | 11:02
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      da sa ti k PC (fedore) pripojit iny BT headset(ak nahodou nejaky iny mas) ??
      telefon vies so sluchadlami sparovat ??
      nemas nahodou naisntalovany v pc aj windows - skus ich sparovat tam.
      este ma napadlo zmenit BT managera - mne standartny ubuntu/gnome nefungoval korektne, vzdy som ho preinstalovaval BLUEMANom - stoji za pokus

      predpokladam ze postupujes podla navodu sparovania sluchadiel ktory bol k nim dodany, tieto zariadenia zvacsa treba prepnut do specialneho parovacieho modu, nestaci ked su zapnute (narozdiel od telefonu - kde staci dat visible)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 16.01.2011 | 11:13
      zaphod   Návštevník
      Mám Ubuntu 10.04 a slúchadlá Nokia BH-214.
      Po nainštalovaní Blueman pripojím slúchadlá cez A2DP bez problémov (presmerujem zvukový výstup na bluetooth zariadenie). Gnome bluetooth to nedokázal.
      Vo Fedore to bude asi podobné.
      • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 16.01.2011 | 12:35
        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
        blueman nainstalovany, ale moj problem sa tym nevyriesil. tak isto telefon naslo hned ale sluchadla nic. co sa tyka toho ci mi sluchadla idu s telefonom, ano idu a najdu sa hned, takze neviem kde je chyba.
        • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 16.01.2011 | 13:29
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Nemáš totiž nainštalované VŠETKY balíčky, ktoré sú potrebné, takže si doinštaluj z repozitárov (dúfam, že máš nainštalované repozitáre RPMFusion (free+nonfree) ) pomocou aplikácie: Pridať/Odstraniť softwer.
          Do ekienka vyhľadavania si dáš slovo "bluetooth" a zistíš čo máš a čo nemáš.
          Opakujem, musíš mať nainštalované rozširujúce repozitáre RPMFusion (všetky).
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: podpora pre Nokia BH 504 a Fedora 14 16.01.2011 | 13:38
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            ..... konkrétne napríklad balíky:

            pulseaudio-module-bluetooth - 0.9.21.7 (0.9.21.6)

            tá novšia verzia je v testing repozitári
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 18.01.2011 | 11:59
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      Ja som raz kamaratke kupil nokiacky BT headset a chovalo sa to takto:

      1. sparovali sme to s jej telefonom (to je fuk akym)

      2. skusali sme potom sparovat s mojim a ani headset nenaslo

      3. az po dlhom hladani a precitani navodu sme zistili, ze najprv treba resetnut headset (nejaka kombinacia tlacidiel na nom) a az potom sa da sparovat s niecim inym, ako povodnym zariadenim.

      Takze ak mas headset sparovany s mobilom, mozno sa to chova rovnako a musis headset najprv resetnut (podla navodu, myslim, ze to bolo niektore tlacidlo na ovladanie hlasitosti + to vacsie na prijem/zlozenie/zapnutie/vypnutie).
      • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 20.01.2011 | 13:06
        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
        Dakujem, problem vyrieseny.
        • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 22.01.2011 | 18:57
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          A riešenie je? :-)
          • Re: Nokia BH 504 a Fedora 14 22.01.2011 | 19:00
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            predpokladam ze reset zariadenia a nove sparovanie, vacsina BT headsetov dokaze udrzat v pamati 1 maximalne/vynimocne 2 sparovane zariadenia
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment