FreeBSD a zvuk

Sekcia: Konfigurácia 11.09.2005 | 17:42
Thomas   Návštevník
Caute....akoze wiem, ze je toto tu je forum pre linux ale snad mi bude vediet niekto z vas aj poradit....mam NoteBook Compaq Presario a chcem si tam rozchodit s plnou funkcnostou FreeBSD....uz som ho tam mal ale nie dlho...nesiel mi tam zvukovy server a akoze som z FreeBSD este dost baf, newiem to...ak mi vie niekto poradit, budem moc odakovacnyy....bye
    • Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 16:09
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      To zavisi od toho, aka je tam zvukova karta, ci ju FreeBSD podporuje. Pre niektore karty sa daju pouzit drivery z Open Sound. Ale ak tam mas napriklad ATI chip a na nom kartu ATI IXP, tak je lepsie mat tam linux (z hladiska pouzivania zvuku, samozrejme).
      • Re: Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 16:11
        Thomas   Návštevník
        zvukovka je tam intelacka.....ako je to robene vo freebsd?...zvukovy server sa spusti automaticky po instalacii bsdcka alebo ho treba nakonfigurovat a spustit potom? Diq
        • Re: Re: Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 16:24
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          Vsetko je popisane v Handbook-u, kap. 7.2. Do suboru /etc/rc.conf pridat riadok snd_driver_load="YES" (ak vies, aky driver potrebujes, staci natiahnut spravny driver), co je dobre pre otestovanie, ci ti vobec zvuk pojde - po restarte zistis, ci ti nasiel zvukovu kartu: dmesg | grep pcm. Potom mozes (ak ti zvuk bude fungovat) staticky pridat drivery pri kompilacii noveho jadra s podporou zvuku (nie je to nic zlozite)
          • Re: Re: Re: Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 16:44
            Thomas   Návštevník
            no zlozite ako pre koho ;) ...este som to nerobil, takze to take jednoduche mozno nebude....kazdopadne dakujem za radu!!! vyskusam, uvidime....
          • Re: Re: Re: Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 17:03
            Thomas   Návštevník
            a prosimta, mozes mi este vysvetlit, aky je rozdiel medzi FreeBSD radou 5.4 a 4.11? Lebo jak citam, obidve su stable .....v com su different?
            • Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a zvuk 11.09.2005 | 17:42
              Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
              Kazdy rad ma svoju stable-vetvu. Medzi 4.x a 5.x je viacero zmien, preto sa pri upgrade na 5.x odporucala nova instalacia (s predchadzajucim zalohovanim atd.). Za vsetky zmeny - novy filesystem ufs2, vylepsena podpora noveho hardwaru atd., dalsie podrobnosti a podstatne zmeny najdes na nete.