Voľba distra

Sekcia: Programovanie 28.01.2011 | 21:14
Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
Chcel by som sa opytať ake distro je najlepšie na programovanie.? Každý mi vždy odpovie niečo iné alebo dostanem odpoveď ako: ,,každému sedí niečo iné..." Ale ja by som Vás chcel poprosiť kto s tým má skúsenosti nech mi napíše niečo konkrétne. Ide mi hlavne o programovanie v C++,basic, shell, python, java, sčasti Matlab....

Ďakujem
    • Re: Voľba distra 28.01.2011 | 21:31
      mic   Návštevník
      Na programovanie ti je dobre skoro lubovolne distro. Napriklad aj ubuntu, ktore pouzivas (aspon podla profilu). Na programovanie potrebujes mat nainstalovane kompilatory, debuggery, vyvojove prostrenie/oblubeny textovy editor, webovy browser (kvoli dokumentacii) a terminalovy emulator. Toto mas naozaj skoro v kazdom distre (ak nie v kazdom distre).

      Vacsina distier umoznuje pohodlne si stiahnut zdrojaky programov ktore v sebe ma, upravit ich a nainstalovat si ich, takze hrat sa zo zdrojakmi mozes pohodlne tiez skoro vo vsetkom.

      Takze osobne by som ti odporucil to distro, ktore ti vyhovuje/ktore pouzivas.
      • Re: Voľba distra 28.01.2011 | 21:34
        Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
        Ďakujem..... Naozaj zatiaľ mi najviac vyhovuje UBUNTU uvidíme čo bude potom keď už budem mať viacej skúseností..

        • Re: Voľba distra 28.01.2011 | 21:53
          Avatar default Debian  Používateľ
          podla mna tu skor zalezi co si pod tym predstavujes, dolezite je rychlost , podpora, uzivatelska privetivost, podpora balikov, ci je to stabilne.... v kazdej sa da potom programovat, to ti neporadi nik, fakt si musis vybrat sam, kym zacinas tak by ti malo ubuntu stacit, potom myslim prejdes na nieco zlozitejsie
          R.K
    • Re: Voľba distra 28.01.2011 | 22:37
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      doinštaluj potrebné nástroje do toho, v čom bežne surfuješ po internete, pozeráš filmy a podobne.