VPN vzdialeny pristup na server pristup

Sekcia: Konfigurácia 03.02.2011 | 11:32
steev   Návštevník
Caute. Nakonfiguroval som si server, s OS Linux debian a potreboval by som ho vedieť spravovať aj vzidalene(stačí ssh). Ibaže pripojený do vonkajšej siete som cez cisco router, a nemám verejnú IP. Dalo by sa ssh vzdialene spojenie realizovat pomocou VPN? Nemam s VPN nejake skusenosti, prosim poradte ako.
    • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 03.02.2011 | 13:27
      Marek   Návštevník
      Bez pevnej ip to asi nepojde. Skus n2n, no-ip.

      • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 03.02.2011 | 15:22
        lieko jr.   Návštevník
        ak je ten cisco router v tvojej sprave tak by sa dalo ak nie tak toho asi moc nevymyslis
        • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 03.02.2011 | 22:00
          steev   Návštevník
          prveze cisco vlastni slovak telecom:( bude aj tak fungovat to non-ip?
          • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 03.02.2011 | 22:47
            WlaSaTy   Návštevník
            Takže počítač za Cisco routerom ktorý vlastní TCom. Ak u nich robíš a potrebuješ to k výkonu svojej práce, tak sa ozvi vedúcemu a zdôvodni mu tvoju požiadavku.
            • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 04.02.2011 | 08:22
              Majlou   Návštevník
              Nemas nahodou od t-comu system isurus?

              Pevna ip stoji u tcomu 5€ mesacne. Ja som si pre istotu nechal dat pool adries :D
              • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 05.02.2011 | 00:15
                steev   Návštevník
                Je to obyčajné DSL pripojenie, ktoré dostávajú zadarmo školy. Spravili sme tam teraz bezpečnejšiu sieť( windows AD + proxy filtorvanie) monitorovanú a kontrolovanú pomocou debian servera. Vzdialený ssh prístup by som ocenil len kvôli administrácii tohto servera, aby som kvôli každému zabudnutému uživatelskému heslu nemusel behať x Km hore dole:) Skole by sa tých 5€ moc platit asi nechcelo:)
                • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 05.02.2011 | 14:29
                  WlaSaTy   Návštevník
                  No a skúsil si sa pozrieť po n2n a no-ip ako Ti radil Marek, poprípade si aspoň zadal do google Free VPN?

                  Akurát by som odporučil byť v tomto prípade dosť opatrný. Človek nikdy nevie kto počúva uprostred linky a načo to použije.
                • Re: VPN vzdialeny pristup na server pristup 06.02.2011 | 15:28
                  xcvbnm   Návštevník
                  Ak je to pripojenie este z cias Infoveku tak tam mas pevne IP. Myslim, ze ich bolo 8 a minimalne 2 boli urcene pre server na pristup z internetu. Len sa treba mrknut do dokladov (ak vobec na skole vedia, kde ich maju).