Netbook AcessPoint?

Sekcia: Konfigurácia 03.02.2011 | 22:19
Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
zdravim. tak problematika je takato. Netbook Hp mini 210 s ubuntu 10.04, sietovy kabel s pripojenim, Blackberry Curve 8520. Da sa nejakym sposobom pouzit netbook s pripojenym LAN kablom ako acesspoint? aby sa na neho bolo mozme pomocou telefonu pripojit ako na wifi router a browsovat po nete na telefone? ak ano, tak rad uvitam nejake navrhy:)
Strongest community ever. Linux_
  • Re: Netbook AcessPoint? 04.02.2011 | 11:50
   Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
   Ano vo všeobecnosti,

   musiš mať v netbooku (vo všeobecnosti je to PC, ktoré chceš použiť ako AP) takú wirelles sieť. kartu, ktorá umožňuje zapnutie a nastavenie v takzvanom "Master móde" a samozrejme ovládač tejto karty je pre Linux bezproblémový.

   Potom si vytvoríš "bridge" prepojenie medzi drôtovou Ethernet kartou v tomto PC a wirelles kartou v tomto PC.

   do tohoto Linuxu na tom PC si nainštaluješ daemona hostapd , nachádza sa v každom normálnom repozitári, aj v tom spomínanom *buntu Linuxe a pomocou neho potom manažuješ pripojenie tvojho AP.

   :-)
   G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
   • Re: Netbook AcessPoint? 04.02.2011 | 13:45
    WlaSaTy   Návštevník
    A ak tam nemá kartu (alebo ovládač či jej firmware) ktorá zvláda vytvoriť Acces Point, tak môže urobiť Ad-Hoc sieť bez hostapd. Zvyšok ohľadne prepojenia (premostenie/bridge) ostane.

    Teoreticky je možné to urobiť aj dátovo, ale to nebolo predmetom otázky. Tie káble čo sa dávajú k teflónom sú príliš krátke a tým pádom nepoužiteľné v takýchto prípadoch.
    • Re: Káble .... 04.02.2011 | 20:31
     Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
     Trochu odbočím .

     Ja som sa raz "pozabudol" s Nokia, že mám pripojený USB kábel do telefonu a urval som celý konektor, a telefon nebol moj.
     G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."