Knoppix a nastavenie slovenskej klavesnice

Sekcia: Konfigurácia 02.06.2006 | 13:34
lovec   Návštevník
Neviete mi poradit ako dodatocne na linuxe nastavim slovensku klavesnicu. Locales sa mi podarilo bez problemov zmenit, ale ked dam v kbdkonfg klavesnicu sk - sk-prog-qwerty program mi ohlasi: "cannot open file sk". Neviete kde tento subor chyba a kde by sa dal stiahnut ?
    • Re: Knoppix a nastavenie slovenskej klavesnice 02.06.2006 | 12:31
      Turtlak77   Návštevník
      Mmmm, tak toto robi aj mne a fest neviem tiez co s tym mam robit, prehliadam fora a nikde nic. Niekde som sa docital, ze knoppix pri instalaci ani slovenske rozlozenie nema. Ak nahodou odstranis tento problem, napis mi prosim na turtlak77@zoznam.sk Som linux-lama, tak skus trochu jednoduchsie (ako debilovi najlepsie). Diky
    • Re: Knoppix a nastavenie slovenskej klavesnice 02.06.2006 | 13:26
      uid0   Návštevník
      pochybujem, ze by nemal vsetky rozlozenia. su to jednoduche textove subory. tu su moznosti: 1) ak v /etc/X11/xorg.conf nastavis layout na "us,sk_qwerty" napriklad, tak ich mozu medzi sebou prepinat aj rozne applety alebo samotne xkb. http://lug.mtu.edu/lists/lug-l-0503/msg00009.html 2) setxkbmap [nazov_layoutu] us - americka klasika sk - sk qwertz sk_qwerty - no comment :) to si mozes napr. nabindovat na nejake klavesove skratky.
      • Re: Re: Knoppix a nastavenie slovenskej klavesnice 02.06.2006 | 13:34
        Turtlak77   Návštevník
        mmm, vyskusam! diky.