Linspire Five-0

Sekcia: Ostatné 20.10.2005 | 14:16
csantibo   Návštevník
Stiahol so m si Linspire Five-0 Je to ta verzia co bola chvilu na volne stiahnutie . Ma to zaklad debian tak som si myslel ze apt bude fungovat Lenze nefunguje takze sa neda nic doinstalovat ani zo zdrojakov lebo distro neobsahuje ziadny C decompiller.Instalacia softu je mozna len cez CNR a ta funguje len po zaplateni a kto dnes chce platit??????? Inak je to asi najsviznejsi klikaci linux co som doteraz vyskusal avelmi dobre mi zdetekoval HW(nvidia 3d akceleracia,multimedialna klavesnica...)len ta instalacia softu. Nemate s tym niekto skusenosti? Ako obist ten plateny CNR ? Ako inak doinstalovat neaky soft?
    • Re: Linspire Five-0 11.09.2005 | 22:49
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      ad a : je to platene distro !!!!!!! ad b: vobides to iba zaplatenim ad c:freespire ad d: vsetko je relativne .Ak tvoj tvoj nazor na sviznost
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: Linspire Five-0 12.09.2005 | 12:57
        Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
        S tou relativni rychlosti souhlasim, ja mam presne opacne zkusenosti. Start pomalejsi nez SuSE a to uz je co rict a pri praci taky nic extra. Vzhledem k nedostupnosti cnr naprosto zbytecne stahovat. Jeste ted toho lituju.
      • Re: Re: Linspire Five-0 12.09.2005 | 12:58
        Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
        S tou relativni rychlosti souhlasim, ja mam presne opacne zkusenosti. Start pomalejsi nez SuSE a to uz je co rict a pri praci taky nic extra. Vzhledem k nedostupnosti cnr naprosto zbytecne stahovat. Jeste ted toho lituju.
    • Re: Linspire Five-0 14.09.2005 | 15:52
      limbi   Návštevník
      apt funguje, staci odkomentovat dva riadky v konfiguracnom subore, pripadne doplnit par dalsich adries ked spojazdnis apt, tak si mozes nainstalit synaptic, to je graficky instalator, ak ti apt nebude po voli bootuje mi to takmer dve minuty, takze boot svizny urcite nema :), este sa s tym skusim pohrat najlepsie distro pre detekciu hardwaru, moju smrtiacu kombinaciu nforce2 chipset od nvidie a ati kartu spoznal a nakonfiguroval sam, ak budes instalovat z apt, moze sa stat, ze si pobabres system, alebo minimalne cnr, tak si prelet nejake fora o linspire, aby sa ti to nestalo
    • Re: Linspire Five-0 14.09.2005 | 15:53
      limbi   Návštevník
      apt funguje, staci odkomentovat dva riadky v konfiguracnom subore, pripadne doplnit par dalsich adries ked spojazdnis apt, tak si mozes nainstalit synaptic, to je graficky instalator, ak ti apt nebude po voli bootuje mi to takmer dve minuty, takze boot svizny urcite nema :), este sa s tym skusim pohrat najlepsie distro pre detekciu hardwaru, moju smrtiacu kombinaciu nforce2 chipset od nvidie a ati kartu spoznal a nakonfiguroval sam, ak budes instalovat z apt, moze sa stat, ze si pobabres system, alebo minimalne cnr, tak si prelet nejake fora o linspire, aby sa ti to nestalo
      • Re: Re: Linspire Five-0 15.09.2005 | 01:48
        csantibo   Návštevník
        apt by mi plne postacilo ale co znamena "odkomentovat dva riadky v konfiguracnom subore, pripadne doplnit par dalsich adries"? Inak to ze linspire bootuje 2 minuty mi vobec nevadi ja system nebootujem kazdych desat minut.Ale ako Os je naozaj svizny.Ja som uz odskusal mandrake debian suse aurox ... Ale s nvidiou si poradil len linspire. Na tych ostatnych distrach som to vzdy musel silit. Ak by som spojazdnil apt aby som si mohol prihodit svoje programy tak by to mohlo byt celkom dobre distro.Ale za CNR platit nemienim.
        • Re: Re: Re: Linspire Five-0 15.09.2005 | 02:37
          limbi   Návštevník
          vlastne to nie je konfiguracny subor, je to subor sources.list, pozri sa tam napr takto: ls /etc/apt/sources.list su tam uvedene dva depozitare, ale su zakomentovane, teda sa neberu do uvahy, odkomentuj ich, potom spust: apt-get update a je to. pridanim par dalsich adries som myslel pridanie par depozitarov naviac :), aby si mal viac zdrojov
        • Ked chces 16.09.2005 | 14:31
          TomiT   Návštevník
          jazdit na platenom tak si odskusaj napr xandros. Alebo zadara mas napr. PClinux celkom na urovni
    • Re: Linspire Five-0 20.10.2005 | 14:16
      aa   Návštevník
      Mna by zaujimalo kde v SR sa to vobec da kupit.