Oladanie PC na dialku cez Internet

Sekcia: Hardware a Drivery 13.02.2011 | 16:05
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Cavte

Zaujmam sa o ovladanie PC cez internet ... Je nieco take aj na Linux ??? Ide mi hlavne o to ze ked mam niekomu ist nainstalovat dva baliky cez Synaptic a precestovat 40km kôli 3 kliknutiam mysou tak je to dost neefektivne.

Viem ze ovladanie PC cez siet funguje uplne pohode ... ale ako to spojazdnit cez net ... nedalo by sa to riesit cez nieco ako Hamachi ???

Stacilo by tym padom len zavolat zakaznikovi nech pusti PC a Hamachi by sa spustalo automaticky pri starte ... lebo vacsina veci sa da riesit len upravou konfigurakov a podobne ... Myslim si ze upravu konfigurakov by to zvladlo aj cez net....
    • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 16:55
      Avatar default Debian  Používateľ
      pouzi team viewer client a server, ten komu bude tžen pc ovladat ti da cislo a heslo ktore pise po zapnuáti programu, ti sa na to cisloa heslo pripojis a ovladas pc a mas plochu ako keby si bol v jeho pocitaci, klasika, funguje to normalne po nete ;)
      R.K
      • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 17:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Pripajam sa za team viewer, sice to je nie nativne pre linux, ale samotna instalacia urcena pre linux sa spusti automaticky a sama nastavani vo wine, cize nemusis nic nastavovat.

        Pre mna jednoznacne team viewer, aj napriek tomu ze sa vyskytlo par problemov
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 17:38
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          no vyzera to zaujimavo ... len ta cena ze 1890€ je ze uff zamozrejme ze pre komercne vyuzitie to myslime ...
          • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 18:00
            WlaSaTy   Návštevník
            A čo si predstavuješ pod pojmom ovládanie PC na diaľku?

            Linux to zvládal šte skôr, ako MS pridal do svojho OS podporu internetu. Teraz máš na to napríklad SSH, VNC a VPN. A synaptic si môžeš nakopnúť aj cez SSH.
            • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 18:23
              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
              Predstav si ze ti zavola klient ze mu nejde otvorit nejaky subor ... alebo ze chce nainstalovat Audacious.... alebo mu nechce mountnut disk ....

              Proste bezne chyby ....

              No a ty doma budes sedet za PC a tu chybu mu opravis na dialku ... namiesto toho aby si precestoval 50km ... v Samsungu vo voderadoch maju tento system na vnutornej sieti ... tam technici sedia len v kancelarii a ked sa nieco poserka tak len zavolaju pracovnici a nadiktuju cislo toho pokazeneho PC ... no a oni sa z kanclu pripoja a vidia tam normalne plochu a opravuju ... a ked to spravia tak len zavolaju nazad ze to je hotove ... proste nemaju fyzicky kontakt s PC ...

              No a ja hladam nieco take ale cez internet ...
              • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 19:06
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ved toto je zakladna funkcia, vacsian IT oddeleni to pouziva

                moznosti:
                1. teamviewer nekomercne
                2. VPN + VNC
                3. VPN + RDP (funguje len na pripojenie k windowsom)
                4. dyndns, no-ip a ine sluzby s dynamickou adresou (ktoru nastavis do routra a forwardnes VNC port) + VNC

                ako vpn mozes pouzit hamachi
                ale linuxove hamachi je len konzolove (je nan gui ale obcas sa sprava cudne)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 13.02.2011 | 20:31
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Prvá možnosť bola vylúčená už dávno. Štvrtá možnosť je odporúčaná ak človek podniká z domu a má verejnú adresu.

                  Druhá a tretia možnosť vyzerajú najschodnejšie. A zabezpečiť si pre ne VPN server je naozaj to najmenej.
                  • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 16.02.2011 | 22:42
                    Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                    Dnes som odskusal TeamViewer a bol paradny ... rozmyslam ze ci zainvestujem do licencie ... pohode fungoval v konfiguracii Debian => WinXP bezproblemov som ho ovladal ...

                    Sice ta licencia stoji 499€ ale je zas dozivotna ...

                    Uvidime ... ci bude o to zaujem ...

                    Ale aj tak diky za rady ...
                    • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 16.02.2011 | 23:25
                      Avatar m4jkl   Používateľ
                      499E + VAT :)
    • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 18.02.2011 | 18:02
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      osobne som vzdialené čistenie riešil cez ipv6 tunnel ( napr miredo, clovek mi napisal adresu ) a openssh-server. Namiesto synapticu aptitude (alebo apt-get). Trocha neefektivne kupovat soft za 500 ked na to mas riesenie zadarmo (pokial len potrebujes spravovat stroj, nie ukazovat ako sa robi na desktope).
      • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 20.02.2011 | 12:14
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Dobre toto je pohode keby spravujes linux... ale predstav si taky Windows 7 a ten clovek ti zavola ze mu chyba nejaka ikonka v MS-Office a nevie si ju tam vlozit ... To asi cez textovy rezim nespravis ... A toto su bezne chyby ktore sa stavaju. Robil som 2 roky v centre informacnych technoloogii a by si sa divil ake chyby tam ludia hlasili ... som myslel ze maju IQ 15
        • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 20.02.2011 | 20:01
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no moja mamina mi uz raz povedala "ja mam v robote iný google ako ty tu doma"
          ja uz sa nicomu necudujem
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 20.02.2011 | 22:06
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            :-D hej to poznam ... ja som bol raz "opraviť" tlaciaren. Nakoniec sa zistilo ze ta pani mala zmensene okno so zoznamom tlaciarni ... a kedze v zozname tlaciarni mala vela vseliakych zdielanych tak jej na boku toho okna naskocil posuvnik aby sa v nich mohla posuvat hore dole .... a nemala tolko dôvtipu aby klikla na ten posuvnik lebo ta jej tlaciaren bol az 6. v poradi takze jej ju v tom zakladnom malom okne nukazalao :-D :-D :-D :-D

            pozeram ... dam tlacit vytlacilo ... pytam sa ze kde je chyba ??? no ze ona ju tam nema v tom zozname :-D a pritom stacilo ten zoznam posunut dolu :-D

            ked som jej to ukazal tak povedala ze to vzivote nevidela :-D .... som zvedavy ako takyto ludia dokazu pracovat s PC .... tomu cloveku kebyn iekto nahodi linux a dam mu tam temu z windowsu tak si to asi ani nevsimne :-D .... :-D :-D :-D
        • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 21.02.2011 | 12:59
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          njn, povedal som ze ked ide len o spravovanie... ved pravdepodobne vsetci pozname hlasku ~ "ono to nejde, nemam tam ikonku" (ta ikonka je o 2 cm napravo ako zvyčajne)
    • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 26.02.2011 | 21:55
      Teamviewer6   Návštevník
      No ja pouzivam Teamviewer 6 a mozem len odporucat pouzivam ho ked mi znamy volaju ze maju nejaky problem. Ked sa zaregistrujes tak si tam mozes vytvorit zoznam partnerov a ukazuje ti kto je online dokonca sa da nastavit tak ze sa prihlasujes na nich jednym heslom ale klietsky PC v Teamviewer musi nastavit. Mozem vrelo odporucat skus si to prestudovat poriadne ake funkcie to ma a podobne. A dobre je na nom ze je ide ako na Widle tak aj na linux.
    • Re: Oladanie PC na dialku cez Internet 18.08.2011 | 15:32
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      hamachi... mas ho aj pre linux (v gentoo som ho tusim instaloval)