ovladace zvuk a grafiky

Sekcia: Hardware a Drivery 14.02.2011 | 22:28
cvaldo   Návštevník
Caute

potreboval by som poradil mam pocitac IBM IntelliStation M pro a nainstalov.al som Ubuntu 10.10
Zvukova karta: zvukovu kartu od Intelu asi. Zvuk ide ale asi po pol hodine alebo niekedy aj skorej zacne sustat a chybu odstranim len tvrdym restartom pc.
Graficka karta je Nvidia Quadro FX 1100 po naistalovani odporucanych ovladacoch od ubuntu mi padli X a to iste bolo ked som stiahol ovladace s Nvidie presne na tu kartu od vyrobcu.

Prosim poradte ako odstranit tieto nedostatkuy


dakujem
    • Re: ovladace zvuk a grafiky 15.02.2011 | 14:28
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      zvuk na linuxe susti ked mas hlasitost na niektorom pozuvatku na 100%. otvor si ovladanie hlasitosti a daj vsetky na 80%.
      ak nie tak by som to videl na HW chybu
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: ovladace zvuk a grafiky 15.02.2011 | 20:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Ono, ten zvuk môže byť hoci čo. Možno aj zle odkliknutý výstup.

      Dal si update systému?

      A čo znamená odporúčaný ovládač? Je ich viacej typov. Cez Noveau, opensource nvidia až po niekoľko generácií binárnych ovládačov.
      • Re: ovladace zvuk a grafiky 16.02.2011 | 11:23
        cvaldo   Návštevník
        vyzera po vcerajsich testoch zvuku ze mu stacilo stlmit hlas na 80%. Odporucane drivre znamena ze mi boli ponuknute aplikaciou v Ubuntu.
        • Re: ovladace zvuk a grafiky 16.02.2011 | 19:50
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj.
          S tou zvukovkou je to teda fajn.

          Ale, s tou grafikou. Ubuntu sa zvykne opýtať na typ ovládačov. Teda, či môže povoliť používanie binárnych ovládačov priamo od fy. Nvidia. Alebo, ktorý otvorený ovládač môže použiť. Predpokladám, že si postupoval pomocou postupu OK Ďalej OK Súhlasím a zrovna Ti nesadol ovládač od výrobcu. NechceŠ skúsiť tie ostatné ovládače? Je totižto dosť možné že máš nejakú modifikáciu karty ktorá mala odchýľky zanesené výrobcom dosky od pôvodného návrhu ktoré sú nezlúčiteľné s ovládačom od jej výrobvu. Alebo je tá karta už spálená.