Linpus Linux vs. FreeDOS

Sekcia: Ostatné 21.02.2011 | 19:57
jazvec   Návštevník
Dobry den,

Mam uplne neopodstatnenu (ja nestastny zemepan) obavu, ze Linpus linus je nieco ako freedos. Proste nieco zadarmo, co tam dat, ak nie je windows. ALE ak sa s notebookom dodava Linpus linux, mam zaruku, ze ine distribucie budu plne funkcne ? Resp. ake su Vase skusenosti ?

Many thanks,

J.
--
    • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 21.02.2011 | 20:04
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Priznám sa, že nerozumiem ... čo vlastne chceš.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 21.02.2011 | 20:08
      Avatar chatpall   Používateľ
      ano mas uplnu pravdu v tom ze tvoja obava je neopodstatnena.

      je mozne ze z tvojho pohladu sa jedna o systemy ktore neponukaju take uzivatelske rozhranie na ake si zvyknuty ale oba systemy boli vytvorene za nejakym ucelom. freedos ako kompatibilna nahrada dosu a linpus ako operacny system podporujuci japonske a azijske specifikacie.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 21.02.2011 | 20:21
        tomy   Návštevník
        ahoj,

        ešte tak napísať - aký je to NB ?
    • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 21.02.2011 | 20:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      obidvoje je dobré sformátovať a nahradiť niečim iným...
    • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 21.02.2011 | 20:46
      Avatar m4jkl   Používateľ
      "mam zaruku, ze ine distribucie budu plne funkcne"

      jasne, ze nemas. kazda distribucia ma svoje vlastne jadro. najlepsie je googlit nieco ako "typ nb linux" a pod.
      • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 23.02.2011 | 21:36
        xxx   Návštevník
        "kazda distribucia ma svoje vlastne jadro" blbost, ina verzia, inak opatchovane. Ale jadro je k***a stale rovnake. LINUX!
    • Re: Linpus Linux vs. FreeDOS 22.02.2011 | 21:25
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      Linux Linups je dosť kvalitná distribúcia. Ale, slovenskí a dotovaní podnikateľya inštalujú len jeho minimálnu verziu ktorá vyzerá ako z pred štvrť storočia a obsahuje jedno veĺké prd. Takže v konečnom dôsledku to vyzerá ako pokazené. Tebe by sa náhodou nechcelo urobiť zálohu toho disku s tým Linupsom Linuxom? Už dlhšiu dobu sa totižto pohrávam s myšlienkou, že by som kukol či sa nedá naň nejakým jednoduchým spôsobom grafické prostredie. Podobne ako keď človek inštaluje napríklad Ubuntu z toho 12Mb CD cez príkaz aptitude install lubuntu-desktop čím nahodí odľahčené prostredie LXDE.

      Zárukou v internetovom obchode je len predĺžená doba počas ktorej môžeš odstúpiť od kúpno predajnej zmluvy bez udania dôvodu. Teda, máš približne 10 či koľko dní aby si na tom stroji vyskúšal aspoň LiveCD. Ohľadne predvádzania Linupsu a iných vykastrovaných mutácií uspôsobených pre potreby predajcov MS sa nevyjadrujem. V kamenných obchodoch ich už nemajú. Aj kôli kartelovej politike MS.