Problém při instalaci Ubuntu 9.10

Sekcia: Komunita 25.02.2011 | 20:58
Boris   Návštevník
Ahoj.

Mám presne taký istý problém ako tento človek čo písal do jedného fóra:

Zdravím,

potřeboval bych poradit, mám menší problém s "viditelností" disku při instalaci , mám v notebooku 120 Gb disk, rozdělený na 4 oddíly. 1. oddíl- winXP(NTFS) 2. oddíl-data (NTFS) 3. oddíl(skrýtý)- acer recovery 4. oddíl- vyhrazen pro instalaci ubuntu.....

Když nabootuju z cd, spustím instalaci ubuntu, vyberu jazyk, časovou zonu, rozložení klavesnice a u bodu s rozdělením disku se "zaseknu" protože mi hlásí že na disku není žádný jiný OS a že je na něm 120 Gb volného místa(což není pravda že) a mám možnosti pouze smazat a použit celý disk(což nechci, přišel bych logicky o Win a data) a nebo upřesnit oddíly ručně(což se mi taky nepodaří, protože zase vidí 120 Gb volného místa a žádné oddíly).

V Gparted mi vidí pouze nějakých 111.79 Gb unallocated.....žádné oddíly
V Disk utility, mi vidí i oddíly...

Otázka tedy zní, jak docílit toho abych mohl naistalovat ubuntu bez wubi na vlastní oddíl který mám vytvořený(4.) ?


Link na fórum:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=914&t=1113756

Poprosím Vás o pomoc, lebo už som prehľadal snáď všetko a nikde som nenašiel odpoveď.
    • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 25.02.2011 | 21:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zohnať novší operačný systém ako už staré ubuntu 9.10, možno to rozpozná disk správne. taktiež ubuntu nie je jediná distribúcia Linuxu. Napríklad Mandriva nepoužíva gparted a spol, ale vlastné nástroje, ktoré môžu byť v tomto prípade viac účinné (ale samozrejme nemusia)
    • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 25.02.2011 | 23:14
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Všeobecná odpoveď na Tvoje trápenie znie: Použi najnovšiu verziu ľubovoľného Linuxu ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 26.02.2011 | 11:53
        Boris   Návštevník
        Ja som skúšal aj ubuntu 10.10 a potom nizšie až po 8.4. Inak by som sem nepísal.
        • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 26.02.2011 | 12:22
          WlaSaTy   Návštevník
          Tak vyskúšaj príkaz fdisk -l ako root z LiveCD. Je totižto možné že buď máš GPT namiesto partition table alebo je tá prastará tabuľka rozdelenia diskov plná.

          Bez toho že by sme videli čo tam je, ...
          • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 01.03.2011 | 00:43
            Boris   Návštevník
            Problem je vyrieseny:)

            Formatoval som HDD:))
            • Re: Problém při instalaci Ubuntu 9.10 07.03.2011 | 11:12
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Boris,

              ahoj.

              PLS označ problém za vyriešený (zafajkni to hore na začiatku diskusie)

              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."