Konfiguracia vsftpd

Sekcia: Konfigurácia 08.03.2011 | 15:15
Avatar emissary   Používateľ
Dobrý deň!

Akým spôsobom mám nakonfigurovať vsftpd? Ja mám zatiaľ veľmi slabé skúsenosti s ftp serverom. Iba pod Windowsom a tam to bolo skutočne jednoduché. Dočítal som sa, že VSFTPD patrí k špičke čo sa týka bezpečnosti. No som z toho jemne mimo. Ako som sa dočítal, tak existujú 3 spôsoby autententízácie do VSFTPD.

1, anonymný užívatelia
2, lokálny užívatelia
3, virtuálni užívatelia

No nech čítam ako čítam, tak všade sa prihlasujem len do "home" adresárov alebo do východzieho (anonymný).

Ja potrebujem povoliť prístup jednému kamarátovi do konkrétneho priečinka. Teda aby zadá login a heslo a dostane sa do jedného priečinka kde bude mať všetky oprávnenia. Ten priečinok sa nachádza v mojom "home" adresári - /home/martin/zdielany pricinok. Na tomto počítači neexistujú žiadny iný užívatelia.

Viete mi niekto poradiť?
    • Re: Konfiguracia vsftpd 08.03.2011 | 15:17
      Avatar emissary   Používateľ
      Ale nechcem mu povolit pohyb po iných "vyšších" adresároch, proste zamknutý v tom jednom. Mám Linux Ubuntu
      • Re: Konfiguracia vsftpd 09.03.2011 | 10:13
        jano   Návštevník
        Nainštaluj si sambu, ftp je na dve veci.

        Alebo potom, ak sa chceš naozaj baviť s tým ftp, tak ťa určite budú zaujímať konfiguračné súbory:
        /etc/ftpusers
        /etc/vsftpd.conf
        /etc/vsftpd.chroot_list

        A potom ako to všetko nastaviť, by ti malo stačiť prečítať a upraviť čo je napísané v tých konfigurákoch, ono to tam je okomentované.