Predám novučičký 2 týždňovy PC

Sekcia: Ostatné 20.03.2011 | 01:13
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravím. Predám novučičký počítač (skrinku). Dôvod predaja je ten že bol skladaný jednému chlapíkovi ktorý ho nemôže nakoniec z rodinných dôvodov zobrať.
Dodám vrátane krabíc, lístkov a všetkého čo ku tomu bolo a na želanie môžem ako bonus nainštalovať nejaký Linux podľa želania :) (momentálne tam je Linux Mint). Je kupovaný cca 2 týždne dozadu

Parametre vrátane ceny komponentov za ktorú boli kúpené:
- MB Gigabyte 890FXA-UD5 - 173.30€
AMD Phenom II / AMD Athlon II, AM3
max 16GB RAM
HD audio-Realtek ALC889 - 8 kanálová
2 x PCI Express x16 (x16, x16) (podpora 2-way/ 3-way ATI CrossFireX), 2 x PCI Express x16 (x8, x4), 2 x PCI Express x1, 1 x PCI,
2 x SATAII + 2 x eSATA + 6 x SATAIII + 1 x PATA, Firewire
14 x USB 2.0 + 2 x USB 3.0
1 x SPDIF Output (Optical + Coaxial), 2 x eSATA/USB combo, 2 x RJ-45

Obrázok dosky
- CPU AMD Athlon2 X2 250, AM3 soc. - 58.70€
- DDRAM 2x2GB (dual chanel) DDR3-1333MHz - 45.60€
- HDD WD 500GB SATA2, 32MB cache, 7200rpm - 38.70€
- VGA ATI Saphire Radeon HD5770 HD, 1GB - 124.70€
- DVDRW Samsung SH-S223C - 19.40€
- Zdroj 450W, 12cm ventilátor - 29.60€
- Skrinka - 28.80€

= 518.80€ takže za 530€ + dohoda
fotka 1
fotka 2
fotka 3
fotka 4
fotka 5
Potrebujem sa ho rýchlo zbaviť, pri rýchlom jednaní som ochotný sa aj dohodnúť
Počítač je neuveriteľné tichý a vôbec nepočuteľný ani pri záťaži. Som z blízkeho okolia Žiliny. Ak má niekto seriózny záujem tak napíšte sem alebo na alebo poskytnem aj tel. číslo
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 10:07
      nikto   Návštevník
      ak som to dobre pochopil, tak chces surne predat PC za 530€, ktoreho cena je 518.80€ ?! nie si ty z parlamentu :)
      • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 10:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        rôzne maloobchody bežne kúpia PC za 530€ a predávajú za 650€ :)
        • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 10:23
          Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
          maloobchod a predaj z druhej ruky su dve rozdielne veci, standard sa uvadza, ze cena by mala byt aspon o 20 % nizsia, ale to ni ej epravidlo, je to uz jazdene, aj ked len dva tyzdne, je to uz bazarovka...
      • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 10:12
        Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
        ved to tam aj napisal :)

        ono to je asi preto, lebo to uz j eposkladane a predinstalovane...

        snad sa niekto najde
      • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 11:08
        Peter   Návštevník
        A čo ho ma streliť a nemať na tom ani cent?

        Ja porozmyšlam este, mozno ho zoberiem. Super cena
        • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 15:49
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Áno je poskladaný a nepouživany
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
        • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 17:16
          jaaaj   Návštevník
          nechcem ti kazit radost, ale cena je ako od podvodnika


          doska 153,53
          procesor 52,21
          pamate 2x2GB 39,59
          disk 34,09
          grafika 109,75
          dvdrw 17,82
          skrinka dtto 28.80
          zdroj dtto 29.60
          ku skrinke sa nebudem vyjadrovat, dajme tomu ze stoji rovnako 28.80€ , zdroj tak isto 29.60€,

          suma sumarum 465.39 €
          za zlozenie max 20€
          maximalna cena noveho, zabaleneho, na pulte, je teda 485.39€ !!!!

          Cim to je ze nemam rad o***avacov???
          Ceny su z internetoveho obchodu cca 60km od ziliny, smerom na juh. Zamerne ho neuvediem. Vyberal som presne tie iste komponenty ako su spomenute v zostave, ziadne podobne nahrady!!!
          • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 17:24
            Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
            Hej? Asi ti prefotím lístky na ktorých je cena napísana, za akú to bolo nám naúčtovane v obhcode kde sme to objednávali v centre Žiliny! Mal som sem čo dať, ozvať sa vedia iba taký čo vedia rýpať.
            http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
            • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 18:39
              jaaaj   Návštevník
              mna nezaujima za co si to kupil, ja beriem aktualnu cenu v beznom obchode, to je tvoj problem za co si to kupil, ja som len chcel poukazat na zjavny rozdiel v cene s tym co uvadzas. A ako sa pise vyssie, pytat za to este vyssiu cenu ako je realna je nezmysel, tych 5-15% zlava je uplne normalna, aj ked to ma len dva tyzdne nie je to novy komp. Ako nahle to zoberies z pultu v obchode cena ide ihned dole, ci sa ti to paci alebo nie.
              • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 19:39
                Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                Ja viem že rozdiely v ochodoch su, ja som len narázal na to ze som neni podvodník. A už je predaný, zobral ho známy
                http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 20.03.2011 | 19:42
                  Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                  A nesuhlasim z vyjadrením že ked to zoberiem z pultu cena ide dole, to som ešte teda nepočul. Z pultu som bral samostatné komponenty a nie hotový PC
                  http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                  • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 21.03.2011 | 12:18
                    Avatar drak_dragon   Používateľ
                    K tomuto mi neda sa nevyjadrit.

                    Musim sa Ta najprv zastat - jasne si pisal, ze uvadzas ceny, za ktore si to kupil, nie ceny, za ktore je to mozne zohnat. Cize v tomto Ti musim dat za pravdu - nikoho si sa nesnazil podviest, nepisal si, ze su to najnizsie ceny na trhu.

                    Na druhej strane - aj ked som si tym nie celkom isty - mam pocit, ze ked clovek preda nieco z druhej ruky (aj ked to nebolo pouzivane), druhy majitel si nemoze uplatnovat zaruku na tento tovar. Je mi celkom jasne, ze sa v pripade anonymneho nakupu komponentov neda nijak dokazat prvy majitel produktov, cize ani tento zakon (ak sa nemylim a skutocne na Slovensku existuje) nie je mozne nijako pravne vymahat.

                    V kazdom pripade nic sa nemeni na tom, ze na takto zakupene a opat predane komponenty neplati minimalne dvojrocna zarucna lehota a preto cena tychto komponentov musi byt logicky nizsia ako cena priamo v obchode. Cize by bolo naozaj vhodne zistit si najnizsie trzne ceny danych komponentov, tie znizit o nejaku ciastku (ako "odskodne" za nemoznost uplatnit si zaruku; ak uz teda nebudeme uvazovat ciastku za to, ze je ten PC z druhej ruky, aj ked nepouzivany) a nasledne od suctu takychto cien za jednotlive komponenty odvijat celkovu cenu produktu.

                    Koniec-koncov, cena pri takomto obchode je zavisla na dohode oboch stran (ako vlastne pri kazdom obchode). To, za aku cenu to niekto kupi, je len jeho bordel - pokial si nevie spocitat dve a dve a zaplati viac ako by mal, je to len jeho problem. Ked sa to tak vezme, ked kupujuci zoberie tovar za nejaku cenu, prakticky vyjadruje suhlas s tou cenou. A zjednavat sa da vzdy.

                    K tomu, ze si to predal nad cenu Ti mozem len pogratulovat - nakoniec sa Ti to podarilo uhrat skvele do autu, aj ked na zaciatku si to pokafral hlavne tym, ze ked Ta znamy poziadal o skladacku, vsetko si najprv nakupil na vlastne triko. Ja by som od neho najprv vypytal prachy s tym, nech hodi maximalnu sumu, ktoru je do toho ochotny vrazit a potom by som mu spolu s hotovym produktom vyfakturoval jednotlive komponenty a vratil preplatok.
                    • Re: Predám novučičký 2 týždňovy PC 21.03.2011 | 12:27
                      Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                      Áno to som spravil chybu že som ľuďom moc veril a aj takému čo som myslel že by mi to nespravil, ale čo už človek sa učí na vlastných chybách a budem teraz opatrnejší.

                      Nový majiteľ je spokojný, tiež Linuxák, dali sme tam Mint Linux :)
                      Dal som mu lístky a úplne všetko ku počítaču vrátane krabíc takže keby sa mu niečo pokazilo môže si ísť vpohode reklamovať jednotlivé komponenty a vie aj kde to bolo kupované.
                      http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux