fetchmail

Sekcia: Konfigurácia 15.09.2005 | 02:12
Avatar nardew debian  Používateľ
zdrawim. na mojom pc mam rozbehany postfix a xcel by som si aj fetchmail. predtsavujem si to takto: na servri a3.liptovnet.sk mam konto a ja xcem, aby mi vsetku postu z neho stiahlo a ulozilo do /var/spool/mail v postfixe mam domenu nardew.sk, hostname na mail.nardew.sk posielanie posty na lokalne konto cez prikaz mail ide bez problemov. teraz som si emergnul fetchmail a mam /root/.fetchmailrc v nom je: defaults protocol pop3, timeout 300, nokeep, fetchall, poll a3.liptovnet.sk user nardew password xxx to nardew here pricom, user nardew na lokali exituje, server je dobry, login a heslo tiez. po zadani fetchmail -v mi zacne stahovat postu, ale pri poslednej polozke to zastane a dalej sa to uz nehne, az kym nevypise chyb. spravu. tu je vypis: nardew ~ # fetchmail -v fetchmail: 6.2.5.2 querying a3.liptovnet.sk (protocol POP3) at Wed Sep 14 20:04:28 2005: poll started fetchmail: POP3< +OK fetchmail: POP3> CAPA fetchmail: POP3< -ERR fetchmail: Repoll immediately on nardew@a3.liptovnet.sk fetchmail: POP3< +OK fetchmail: POP3> USER nardew fetchmail: POP3< +OK fetchmail: POP3> PASS * fetchmail: POP3< +OK fetchmail: POP3> STAT fetchmail: POP3< +OK 2 1513 2 messages for nardew at a3.liptovnet.sk (1513 octets). fetchmail: POP3> LIST 1 fetchmail: POP3< +OK 1 504 fetchmail: POP3> RETR 1 fetchmail: POP3< +OK reading message nardew@a3.liptovnet.sk:1 of 2 (504 octets) fetchmail: retained fetchmail: POP3> LIST 2 fetchmail: POP3< +OK 2 1009 fetchmail: POP3> RETR 2 fetchmail: POP3< +OK reading message nardew@a3.liptovnet.sk:2 of 2 (1009 octets) fetchmail: smtp listener protocol error potom to uz len tak visi, kym to nezrusim treba mi daco este doplnit do configu alebo daco podobne? ty
    • Re: fetchmail 15.09.2005 | 02:12
      Avatar nardew debian  Používateľ
      nakoniec som pozmenil trosku mani.cf postfixu a ide to