mail server so zalohovanim

Sekcia: Konfigurácia 10.12.2006 | 19:28
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Konecne dostanem server s vlastnou IP verejnou adresou. Chcem sa spytat ci by bolo mozne zriadit si tam nieco ako sukromny mail server, ktory by preposielal vsetku postu medzi mojim ISP a mnou a zaroven by ju aj nejako rozumne zalohoval. OpenWebmail je sice jedno z rieseni ale ak som niekde na pomalej linke tak je to strasne pomale. Ja by som chcel nieco z coho by sa dala robit pravidelna mesacna zaloha. Ale ked som na rychlej linke pripojeny na server napr. priamo cez LAN, tak by som si tie zalohovane maily mohol pozriet v niecom ako thunderbird. Dalsia poziadavka je ze nechcem nechavat kopie mailov v mojom priecinku, pretoze sa mi nechce znova stahovat do NB maily, ktore som napr uz raz rano stiahol cez Desktop. Zaroven vsak ale chcem aby som si niekde mohol centralne pozriet vsetky maily odoslane z mojho konta ci uz to bolo cez NB alebo desktop s nejakym email clientom. Nejake navrhy? Viem ze kedysi ked som mal v jednej firme WinRoute4.1 tak sa tam dalo nakofigurovat jedno konto naviac kam boli kopirovane vsetky prijate maily, cim sa vlastne vytvarala kopia vsetkej prijatej posty. Ja by som chcel nieco podobne ale aj pre odoslanu postu.
    • Re: mail server so zalohovanim 24.05.2006 | 13:07
      Dušan Ivančo   Návštevník
      Qmail + Vpopmail + Qmail-scanner + Courier-imap Za menší (1000,- Sk) poplatok pošlem kompletné skripty na kompiláciu (vzhľadom na to, že licencia pre qmail nedovoľuje distribuovať ho ako binárny balík) a konfiguráciu celého tohto systému pre CentOS 4.* a Fedora 5.
      • Re: Re: mail server so zalohovanim 24.05.2006 | 13:11
        luzr   Návštevník
        Jaky kaarik :) tomu sa vravi komunita.. Predpokladam ze 5% z poplatku posles na podporu tych projektov
        • Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 24.05.2006 | 15:50
          Dušan Ivančo   Návštevník
          Nie - 100% poplatku pošlem sebe. A ty si myslíš, že opensource znamená zadarmo ??? To, že DJB to dáva zadarmo je jeho výsostné právo a voľba. Ja som nad tým strávil mesiac (rôzne vyladovanie, písanie patchov na optimalizáciu, ...) a moje výsostné právo je možnosť vyžiadať si za to určitý poplatok. Síce moje dopísané zdrojáky MUSÍM vydať pod tou isto licenciou pod akou bol písaný základ, ale to neznamená, že si za to nemôžem opýtať poplatok. Keby to dotyčný kupujúci ďalej rozširoval zadarmo, tak to je zasa jeho výsostné právo a ja s tým nič nezmožem. Ale čo sa týka mňa tak za to chcem peniaze ináč nedám. Ak to chceš, tak ber a ak sa ti to nepáči tak neber a napíš si to sám. ALE PRESTAN LASKAVO P...VAT DO MOJEJ SLOBODNEJ VOLE !!! P.S.: keby sa mi to NÁHODOU rozbehlo, tak ver tomu, že by som nie 5% ale minimálne 70-80% poslal pôvodný vývojárom. Ale to taký podrívačný blbeček ako si ty asi nieje schopný pochopiť.
          • Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 24.05.2006 | 16:32
            Dušan Ivančo   Návštevník
            A keď idem dopodrobna, tak ten môj poplatok je sakra menší ako za ten WinRoute. A inštalačné skripty sú napísané tak inteligentne, že inštaláciu zvládne aj totálny začiatočník.
            • Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 12:27
              WlaSaTy   Návštevník
              :kompletné skripty na kompiláciu za cenu 1kskk clovek obdrzi zopar prikazov typu wget, tar, cd, ./configure, make, sudo make install alebo urpmi balik. alebo sa mylim?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 16:11
                Dušan Ivančo   Návštevník
                za cenu 1kskk clovek ... - ??? Čo tým chcel básnik říci ??? Človek za 1000,- Sk bez DPH dostane pôvodné zdrojáky použitých programov + moje patche (samozrejme tiež vo forme klasických zdrojákov) + komplet obslužné skripty + jeden veľký inštalačný (kompilačný) skript. To znamená, že človekovi stačí v konzole zadať ./install domena.sk počkať zhruba 5 minút a mailový server beží. Už len stačí pomocou klikadla qmailadmin pridať užívateľov, nastaviť klientov, pochopiteľne v prípade neexistencie MX záznamu ho vytvoriť a funguje sa.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohov 25.05.2006 | 19:09
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :+ moje patche zaujimala by ma ich kompatibilita s roznymi verziami pouzitych balikov a samozrejme zaruka. najme ochrana pred exploitami a podobne. no, ale ja to kupovat nebudem takze odpoved ani nepozadujem :-) mozno si to niekto kupi, obcas sa najdu ludia ktorym je niekolko prebdenych noci drahsich ako cena za funkcne riesenie. vela zdaru ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zal 25.05.2006 | 22:18
                    Dušan Ivančo   Návštevník
                    zaujimala by ma ich kompatibilita s roznymi verziami pouzitych balikov a samozrejme zaruka. -> Vzhľadom na to, že to používam na niekoľko (138) mojích serveroch tak by nebol problém zabezezbečit klasický update (jak bezpečnostný, tak aj funkčný) mozno si to niekto kupi, obcas sa najdu ludia ktorym je niekolko prebdenych noci drahsich ako cena za funkcne riesenie. vela zdaru -> pravdupovediac ma to vôbec netrápi lebo môj hlavný príjem je v úplne iných číslach ako je tých 1000,- Sk. A tú cenu pýtam výlučne za to aby si kupujúci začal vážiť buď svoje peniaze alebo svoje vedomosti. Takže, tak.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so 25.05.2006 | 23:14
                      Avatar nardew debian  Používateľ
                      A tú cenu pýtam výlučne za to aby si kupujúci začal vážiť buď svoje peniaze alebo svoje vedomosti. Takže, tak. mozno prva veta normalna co si napisal... ono ti nik neabrani to ponukat za $, ale troska mierni prejav dakedy
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail serve 25.05.2006 | 23:52
                        Dušan Ivančo   Návštevník
                        1.) aký prejav mám mierniť? Ak som sa niekoho dotkol, tak fakt - sorry. Nechcel som. 2.) Kašlite na to - ja túto debatu pre mňa uzatváram.
          • Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 24.05.2006 | 19:35
            Avatar nardew debian  Používateľ
            a ty sa tu laskavo prestan roskrikovat ;))
            • Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 08:53
              Dušan Ivančo   Návštevník
              Hmmmmmm... Ako rozkážete PANE.
          • Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 21:30
            Meno   Návštevník
            qmail nie je Open Source, takze sa ani neocakava, ze by mal byt zadarmo.
            • Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 22:19
              Dušan Ivančo   Návštevník
              WTF ??? A ešte povedz, že je čiste špionážny propretiárny program od M$ pod záštitou USA.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 23:10
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                http://qmail.ipg.sk/not-open-source.html ale zadarmo samozrejme je
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohov 25.05.2006 | 23:50
                  Dušan Ivančo   Návštevník
                  http://cr.yp.to/qmail/dist.html
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 26.05.2006 | 00:33
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    nerozumiem.
                    Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 27.11.2006 | 21:43
            Marian Ambrozy   Návštevník
            Dušan, ozvite sa na t. č. 0907303310
    • Re: mail server so zalohovanim 25.05.2006 | 19:39
      WlaSaTy   Návštevník
      nieco ako black carbon copy (bcc)? tym sposobom sa da vsetka prijata/odoslana posta preposielat na ine postove konto.
      • Re: Re: mail server so zalohovanim 28.11.2006 | 13:48
        Linuxak   Návštevník
        Co je to za debila, ten Dušan Ivančo ? Nie si troska naruseny ? Si chod liecit komplexy .. debil
        • Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 10.12.2006 | 10:49
          Dušan Ivančo   Návštevník
          Hmmmmmmm - ja mám komplexy a som debil? Dobré - sa pozri na seba a svoje príspevky, ale pre blázna každý blázon :-) Si vtipný a trápny zároveň - chudáčik.
          • Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 10.12.2006 | 11:46
            Ludo   Návštevník
            Akurat by ma zaujimalo preco chces za zopar patchov a kompilacny skript 1000, ked tvoje prijmy sa pohybuju v uplne inych dimenziach:))) predpokladam ze tie prijmy ziskavas za pomoci open-source projektov, za ktore si nic plati nemusel. Ja tvoj pristup neodsudzujem ale myslim si ze napriklad taky balik ako si ho popisal by bol celkom dobrym prinosom pre komunitu....:)
            • Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 10.12.2006 | 18:29
              Dušan Ivančo   Návštevník
              1.) vzhľadom na to, že naša spoločnosť v prakticky skoro každom prípade používa a nasadzuje mimo iné hlavne RHEL mám vážny dôvod predpokladať, že takouto cestou podporujeme komunitu za ich dobrú robotu (mi podporujeme RedHat, že kupujeme ich produkty a oni podporujú komunitu, že jej platia zadarmo-vývojárov, ...). 2.) opäť mimo iné - tie patche a inštalátory na qmail boli prakticky hneď po napísaní a odladení uvolnené (kto hľadá - nájde) takže 3.) keby si poriadne dočítal odstavec kde si sa dozvedel o mojom príjme tak by si sa dosvedel aj to, že tútu symbolickú cenu chcem v konečnom dôsledku za nič a jediné čo chcem je aby ľudia ktorý majú záujem o OS začali aj rozmýšľať a nechceli všetko na striebornom podnose a najlepšie zadarmo. P.S.: mňa strašne udivuje tá mentalita Slovákov - nedáš? ukradneme ti to! nedá sa? tak si debil, narušený a máš si ísť liečiť komplexy!
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mail server so zalohovanim 10.12.2006 | 19:28
                WlaSaTy   Návštevník
                1) zaujimave, takze kazdemu rozumnemu klientovi umoznite zakupit od RH ich enterprice linux a nie je to tak ze by ste mali vy jedinu instalaciu a poskytovali virtualny priestor. licencie su zaujimavy konicek. 2) ona bola uvolnena aj dokumentacia na ich vytvorenie, takze ziadne patche nie su potrebne pe cloveka co ma zdravy rozum. 3) keby sme chceli aby ludia zacali rozmyslat tak im to nenservirujeme pod nos, i ked za uplatu. ps.: zaujima ma bod 1 ako sa k nemu postavime, rhel ma veelmo vela sposobov poskytovania licencie a niekore z nich sa daju veelmo lahko porusit.