TuxGuitar - nejdem zvuk

Sekcia: Konfigurácia 10.06.2011 | 22:41
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravím. Nainštaloval som si Tuxguitar lebo sem -am si zahrám na gitare. Lenže, keď si stiahnem nejaké akordy do toho programu a spustím tak nehrajú nič, je úlne ticho. Pozeral som aj v nastaveniach a všetko tam vyzerá byť dobré. Kde môže byť chyba? Žeby neprehralo MIDI ?

V nastaveniach zvuku Tuxguitar je len toto:
MIDI Sequencer - TuxGuitar Sequencer
MIDI Port - Midi Through Port-0 [14:0]
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
  • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 12.06.2011 | 01:39
   Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
   Už som si to opravil, musel som doinštalovať timidity lebo moja integr. zvukovka nemá MIDI.

   Ale chcem sa ešte spýtať ako spraviť aby som timidity daemona nemusel vždy spúšťať mauálne príkazom bash /etc/init.d/timidity start ale aby sa to samo po štarte zaplo.
   http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
   • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 12.06.2011 | 02:11
    Viktor   Návštevník
    dajme tomu ze update-rc.d timidity defaults
    • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 12.06.2011 | 12:42
     Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
     Tak to nejde nespustí ho
     http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
     • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 30.11.2011 | 01:59
      Avatar vojto   Používateľ
      Pohladaj vhodny subor v /etc/rc.d/ a dopln si tam ten svoj prikaz.
      Kazda distribucia to ma inak, takze neviem ti napisat konkretny subor. Vidim, ze s GNU/Linux uz mas skusenosti, tak verim, ze si poradis.
      • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 02.12.2011 | 15:38
       WlaSaTy   Návštevník
       Ked uz ma sluzbu, tak nevidim dovod aby si ju nezapol pomocou prirodzenych nastrojov alebo ju rovno naklikal. Pchat vsetko do nejakeho (ne)vhodneho suboru je blbost na kvadrat.
       • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 07.12.2011 | 20:04
        Avatar vojto   Používateľ
        Ak tá služba má bežať iba pre obyčajného užívateľa, tak áno, máš pravdu. Treba si to niekde naklikať/dopísať ako užívateľ. Čakal by som, že priamo od tvorcu TuxGuitar bude existovať návod, ako na to. Súbor .xinitrc ?

        Ale ak sa to týka celého systému (systémová služba), spúšťa ju superužívateľ root, tak napríklad u mňa je vhodný súbor na takéto veci /etc/rc.d/rc.local.
        Tohto start up scriptu sa nedotknú žiadne inštalácie/aktualizácie, je priamo určený pre doplnenie štartovania vecí týkajúcich sa celého systému. Slackware distribúcia s tým ráta. Jeho obsah môže modifikovať iba administrátor.

        Čo sa Ubuntu/Mint distribúcií týka, kompletný postup, čo naznačil Vikto je tu: embraceubuntu.com Ak je problém s angličtinou, translate.google.sk je tvoj priateľ.
        • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 07.12.2011 | 21:52
         WlaSaTy   Návštevník
         Pokial niekto zapina alebo vypina systemove sluzby, tak to robi pre cely system. Mozes prosimta objasnit to o com pises, teda ako spustis systemovu sluzbu len pre jedneho uzivatela?

         A tak isto skus objasnit vyznam obchadzania nastavenia systemovych sluzieb pomocou bastlu v rc.local. Teda, jeden vyznam ma napada, ale nesuhlasim s nim.
         • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 09.12.2011 | 15:20
          Avatar vojto   Používateľ
          Teší ma tvoj záujem, ale nerád by som tu viac teoretizoval. Počkám, kým Miloš dopíše, aká je vlastne jeho potreba. Či ide o systémovú službu, ktorú má spúšťať ako superužívateľ (čo by som aj čakal na základe umiestnenia startup skriptu v adresári /etc/init.d), alebo je to služba spúšťaná pod EUID obyčajného užívateľa a teda je určená len pre jedného konkrétneho užívateľa. Záleží tiež od podmienok spustenia: buď zakaždým pri štartovaní systému, alebo iba pri prihlásení konkrétneho užívateľa, alebo ...

          Čo sa týka rc.local v Slackware distribúcii: www.slackware.com
          • Re: TuxGuitar - nejdem zvuk 09.12.2011 | 15:33
           WlaSaTy   Návštevník
           Co sa tyka Slackware, tak Milos pouziva Linux Mint a Ubuntu. Takze ta prirucka je pre cloveka nepouzivajuceho systemV init ale upstart uplne nepouzitelna.

           Co sa tyka rc.local, tak odinstalovanie sluzby bez vyhodenia tychto rucne pridanych veci do rc.local bastlu bez ich dodatocneho odmazania z rc.local bastlu vela krat sposobi nefunkcnost startu systemu. No a to dost poskodzuje meno OS najme u zaciatocnikov.

           Inak, pochybujem ze sa Milos este ozve. Navody ako ma tu systemovu sluzbu nastartovat pomocou prirodzenych nastrojov danej distribucie dostal viac. Na jeden povedal ze nefunguje a nepovedal chybu a ani sa neopytal ako ju zisti, a pri druhom prestal komunikovat.

           Takze odhadujem ze odstranil preklep v prikaze ktory zadaval a uz mu to funguje tak ako ma.