Odchyt výstupu z xm top ?

Sekcia: Konfigurácia 22.06.2011 | 21:23
Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
Zdravím chlapi,

mám pár virtual serverov a potreboval by som odchytávať output z xm top, chcem robiť jeden tool, ktorý potrebuje meno vm, cpu využitie, ram atď. V podstate sa iba hrám :) Cez top to viem: top -n 1, ale existuje niečo také aj pre xm top alebo dá sa to dáko inak oworkaroundiť ?

Dík za všetky odpovede :)
Everything you can imagine is real.
    • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 21:52
      WlaSaTy   Návštevník
      Určite áno. Inak by neexistovali terminály odchytávajúce stdout a stderr. A čo by to ako malo robiť?
      • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 22:14
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Noo, chystám sa spraviť taký tool, ktorý bude asi: xend-usage <domain> a vyflusne to niečo ako:

        <domain>:
        CPU0: 10%
        CPU1: 5%
        RAM: [free]/[max]

        možno ešte HDD a tak, chcem sa s tým pohrať a naučiť sa niečo, ako to väčšinou býva, keď sa hrám :)
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 22:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Koleso? Tieto údaje obvykle zabezpečuje snmp a výsledky sa kolektujú rôzne nástroje. Naprd takto http://rybnik.zapto.org/mrtg.
          • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 22:49
            Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
            Zle si to pochopil :) Mne nejde o koleso. Ja ten tool nechcem uvoľniť ani nič podobné, chcem sa pohrať s BASH-om, awk, sed atď. a vôbec.. má to byť konzolové. A na grafy by som asi použil cacti + rrdtool .., no zatiaľ som nič grafovať nepotreboval. :)
            Everything you can imagine is real.
            • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 22:51
              Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
              A vôbec. Má to fungovať iba na virtuálne servery bežiace pod XEN-om. ;)
              Everything you can imagine is real.
              • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 23:18
                WlaSaTy   Návštevník
                Tak to si správne postrehol, že som to nepochopil. A stále nechápem prečo by sa mala limitovať všeobecná funkcionalita na jeden jediný prípad. Ale, beriem že sa na tomto príklade dá krásne zdokonaliť shell programming.

                Ps.: Ja by som tie údaje tak či tak doloval z snmp. Už som dosť lenivý na to, aby som koleso používal. A ohľadne toho nástroja, skús to posielať cez fifo sockets.
                • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 22.06.2011 | 23:41
                  Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                  Netušil som, čo je to fifo socket, ale hrozne sa mi to zapáčilo. Díky ti. Skúsim dáko improvizovať a niečo z toho vykúzliť. :))
                  Everything you can imagine is real.
                  • Re: Odchyt výstupu z xm top ? 23.06.2011 | 13:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Len si daj pozor aby Ti potom sedeli aj časy. Už uhádneś prečo.