Skryt adresar

Sekcia: Ostatné 23.06.2011 | 22:19
Joko   Návštevník
Ako sa da skryt adresar v ubuntu ? Jedna sa o adresar ubuntu one.
    • Re: Skryt adresar 23.06.2011 | 22:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mv adresar .adresar
      zobrazi sa iba pri ls -a

      ale ked chces nieco sofistikovanejsie, existuju moduly do jadra, ktore ti adresar schovaju aj pred procesmi, teda nebude vylistovany pomocou ls -a
    • Re: Skryt adresar 23.06.2011 | 22:54
      Avatar asaas   Používateľ
      nazdar, v linuxe sa subory skryvaju tak, ze sa na zaciatok ich nazvu prida bodka- t.j. novy nazov musi byt ".Ubuntu one". Avsak po takomto premenovani sa znefunkcni synchronizacia povodneho priecinku, preto treba v subore /etc/xdg/ubuntuone/syncdaemon.conf najst nazov priecinka Ubuntu one a takisto ho premenovat na .Ubuntu one
      • Re: Skryt adresar 23.06.2011 | 23:27
        Joko   Návštevník
        Ďakujem. Funguje to.
    • Re: Skryt adresar 23.06.2011 | 23:02
      WlaSaTy   Návštevník
      Skryť adresár nemá význam. Ak chceš skryť jeho obsah a odoprieť naň prístup, tak odober práva všetkým okrem Teba. Ale, ajtak sa Ti tam dostane root. Bezpečnejšie je použiť kryptovanie. Nechceš náhodou niečo na spôsob truecrypt alebo podobne?
      • Re: Skryt adresar 23.06.2011 | 23:26
        Joko   Návštevník
        Ďakujem, ale ide mi o poriadok v priečinku. Vo svojom priečinku chcem mať len potrebné adresáre a ubuntu one je tam zbytočne a vždy keď ho zmažem sa po chvíľke objaví tak som sa ho rozhodol, že sa ho pokúsim skryť. Skúšal som dokonca ubuntu one odinštalovať v software centre, ale adresár sa tam objavoval znovu a ja nepoužívam túto službu.

        Vyriešil som to pomocou tej bodky pred názvom, ktorú mi poradil asaas a tým je problém vyriešený.