Lacny a dobry dodavatel PC komponentov

Sekcia: Ostatné 27.06.2011 | 00:40
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Zdravim poradte nejaky dobry velkoobchod na PC komponenty.

Agem, AtComp neberiem ako dobry a lacny.

V ageme a atcompe som zaregistrovany a mam tam velkoobchodne ceny lenze pozrite na ten rozdiel.

CPU Desktop Athlon II X4 615e (2.5GHz,2MB,45W,AM3,Cooling Fan) box

cena pre koncoveho zakaznika v Ageme 126.46€ s DPH
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=15276470

cena pre koncového zakaznika v obchode Atecko 110€ s DPH
http://www.atecko.sk/produkt/amd-athlon-ii-x4-615e-processor-box-soc-am3-45w/85766/

moja nakupna velkoobchodna cena je 114€ S DPH !!!!!!!!!! to mne sa to oplati kupit rovno od toho sukromnika ako od nejakeho Agemu alebo Atcompu.!!!!!!!

Akych dodavatelov ma potom to Atecko ??? nevieto o nich ????
    • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 27.06.2011 | 03:35
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mame tu (ak sa nemylim) dokopy troch dodavatelov: Agem, eD' system a Asbis. Osobne beriem vacsinu veci prave od eD's a som s nimi spokojny. Ten procesor tam maju za 110,54 € s DPH.

      Inak, ten tvoj prispevok mi pripomenul jeden obrazok: http://www.ideaz.sk/~bwpow/47/fun/good-cheap-fast.jpg
      A presne v tom bude podla mna rozdiel medzi spominanymi velkymi spolocnostami ako Agem a nejakou suflikovou firmou Atecko. Kym v tych velkych firmach ti tu cenu garantuju a ak napisu, ze maju tovar na sklade, tak ho tam aj skutocne maju (a hlavne vo vlastnom sklade). Firma Atecko sice moze byt poctiva a tovar skutocne zozenie a doda za danu cenu, ale mozes si byt 100% isty, ze vlastny sklad nema a teda dodacie lehoty budu minimalne o den dlhsie. No, je to presne, ako na tom obrazku. Velke firmy sa zameriavaju skor na kvalitu a rychlost. Mne osobne je tiez viacmenej jedno, ci zaplatim za tovar o 5% viac, ak ho viem mat hned (este v ten den).
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 29.06.2011 | 01:47
        ertertweqwrewrew   Návštevník
        Mas to aj v RFC 1925 :-).
        • Good, Fast, Cheap: Pick any two (you can't have all three).
    • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 10:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
    • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 12:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      inak granulujem k NAS-ku, máš tam aj môj hlas :)
      • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 20:08
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Diky :-) este musim pouvazovat ako ho vyuzijem :-D som z NR
        • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 30.06.2011 | 00:45
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Tak vidis :-D bol som prekonany :-D znicoho nic sa behom pol dna bjavilo dalsich 100 ludi ktori cirou nahodou :-D zahlasovali za konkurencny clanok :D a z naskoku 42% zrazu stracam 10% na toho prveho :D ze jaka sranda :D ??? :D
    • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 12:54
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      http://www.alza.sk/amd-athlon-ii-x4-615e-d186469.htm

      tie 2 eura navyse by som obetoval za perfektne zarucne podmienky (vymena trva par dni, vratenie tovaru bez problemov)
      pipadne pri objednavke zaskrtni ze pozadujes zlavu (mozno dostanes 2e alebo 4e dole :D )
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 20:14
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Tu ale ide o predaj ... ked ta pricemania alebo najnakup najdu ako najlacnejsieho predajcu tak si prvy lenze casto krat staci rozdiel 1-2€ a si na 20tej pozicii. Co myslim ze je uz uplne zbytocne tam byt lebo tak dolu nikto nechodi ...
        • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 20:34
          WlaSaTy   Návštevník
          A Ty s myslíš že Pricemania a podobné portály nefungujú na báze (slušne povedané) utajenej reklamy? Keď som na nich hľadal nejaký tovar, tak mi to zásadne ponúkalo tovar ktorý je "dlhodobo nedostupný" ale bol uvedenú s najnižšiou cenou ale s neúmerne navýšenými poplatkami za doručenie.
          • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 20:54
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Je to svinstvo sice si ten clovek vyberie produkt za najlacnejsiu cenu ale tak ako spominas postovne potom stoji 12€  a sluzby ziadne. Ja tiez ked kupujem tak nekupujem podla ceny ale podla skuzieb a overenych skusenosti. to 1-2€ ma nezabiju ale aspon sa vyhnem problemom s reklamaciou. Myslim ze celkom dobry dodavatel je ABC DATA. Na niektore produkty maju cenu lepsiu ako v Ageme alebo ATcompe ale zas na niektore su tie ceny rovnake niekedy aj vyzsie. Dodaju do 24-48 hodin kurierom DPD
            • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 21:34
              WlaSaTy   Návštevník
              Veď si u nich zaplať reklamu a budú Ťa pchať na výslnie.A niektorých kôli tomu tíško aj vykopnú.

              Áno, takto funguje tento typ portálov. a najsmutnejšie je, že sa to občas oplatí kúpiť zo zahraničia. Rýchlejšie, lacnejšie a k reklamáciam sa daršej nevyjadrovať.

              PS.: Rekord bol, keď som videl Číňanov z Hong Kong-u predávať za suverejne najlacnejšie ceny. Cena z s donáškou -- cca 17GBP, cena z HK 2.5 GBP a k tomu 25 GBP poštovné. Takéto čaro ešte slovenskí podnikavci neobjavili.
              • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 21:44
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                ked vysiel prvy iPad tak na e-bay bolo dost ponuk typu CENA 100$ SHIPPING 500$, alebo aj 1 a 600
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 28.06.2011 | 22:10
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Toho je všade furt kopec. Pri cenových portáloch sa nevyhľadáva podľa celkových nákladov, ale podľa falošnej ceny a pridáva sa tam aj váha sponzorského bonusu. To platí jak na pricemaniu, tak na ebay a aj na zvyšok sveta. Mierna výnimka je DX kde Ti pošlú aj chobotinu za 1 USD boch vie odkiaľ a poštovné máš v tej cene. Ale, tie šunty by som na obchod nedával.
                  • Re: Lacny a dobry dodavatel PC komponentov 29.06.2011 | 00:13
                    Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                    Asi sa budem snazit nepresadzovat cenou ale sluzbami. Maximalna spokojnosť zakaznika je zaruka toho ze sa este vrati nakupovať. Ked uz by som mal niekomu nieco zaplatit tak to zaplatim google za sponzorovany odkaz 250€ mesacne a budem v ramiku uplne na vrchu.